Пошук на патентну чистоту. FTO

Навіщо потрібен пошук на патентну чистоту?

Інша його назва — FTO (Freedom to operate). Що це означає? Вашу можливість, не порушуючи чужі права, використовувати, імпортувати, виготовляти, зберігати чи продавати продукцію, технічні об’єкти або технологічні процеси.

Такий пошук проводиться окремо в кожній державі, щоб врахувати територіальний характер патентування. Ви дізнаєтеся чи є на території держави діючі патенти, які ви можете порушити, і, відповідно, чи зможуть їхні власники заблокувати ваше виробництво, заборонити імпорт товару чи вимагати матеріальну компенсацію.

Патентна чистота визначає, чи є комерційно “безпечним” для вас використання, виготовлення, продаж товарів і технічних рішень на території певної держави без порушення прав третіх осіб.

Особливо така процедура актуальна для фармацевтичної галузі, оскільки виведення нового препарату на ринок — це величезні фінансові витрати. Тому компанії-виробники намагаються заздалегідь прорахувати всі можливі ризики, перш ніж почати виробництво.

У межах проведення пошуку на патентну чистоту, компанія IPStyle надає такі послуги:

  • виділення окремих ознак вашого технічного рішення, що підлягають аналізу та порівнянню;
  • підбір та аналіз патентної документації та іншої інформації, що релевантні до вашого технічного рішення та його окремих ознак (публікацій, наукових робіт та досліджень);
  • пошук патентів за виділеними ознаками технічного рішення, у результаті якого перевіряється чи ваше технічне рішення (не) порушує права третіх осіб на об’єкти інтелектуальної власності, а також на їхні окремі ознаки;
  • аналіз законодавства, у процесі якого перевіряється чи не порушує технічне рішення патентне законодавство країни та інші наявні регулювання;
  • аналіз релевантної судової практики, з метою додаткового виявлення відсутності порушень актуального патентного законодавства та відповідної практики.

Спеціалісти компанії IPStyle можуть провести такий пошук всіх діючих у обраних країнах патентів, що можуть мати відношення до вашого об’єкту. Ми виявимо чи можете ви порушити чиїсь права. Також ми проаналізуємо та вивчимо всі можливі обставини, що можуть сприяти або перешкоджати вам у реалізації вашого об’єкту в потрібних вам країнах, навіть якщо ви не плануєте патентувати його зараз чи пізніше.