Присвоєння кодів ISSN, ISBN

ISSN (International Standard Serial Number) — це міжнародний унікальний номер друкованого або електронного періодичного видання, який складається з 8-ми арабських цифр і дозволяє ідентифікувати ці видання (газети, журнали, онлайн-ЗМІ та ін.).

Обов’язковими умовами для присвоєння коду ISSN для певного видання є безстроковий характер і періодичність його випуску, при тому частота випуску може варіюватися від щоденної до щорічної. Отримання коду ISSN з початку 2018 року є платним.

Код ISSN необхідний для ефективного і безперешкодного розповсюдження періодичних видань, а також для отримання штрих-коду ISSN для подальшої реалізації таких видань у сфері торгівлі.

В Україні відсутній спеціалізований Національний центр присвоєння коду ISSN. Для отримання відповідних кодів слід звертатися безпосередньо до Міжнародного центру ISSN (Франція, Париж).

ISBN (International Standard Book Number) — це міжнародний унікальний номер книги, який складається з абревіатури і 10 або 13 арабських цифр і присвоюється неперіодичним виданням, а саме: книгам, монографіям та брошурам, з метою проведення їх класифікації та ідентифікації.

Код ISBN ідентифікує тільки одне видання певного видавця, тобто з його допомогою можливий пошук конкретного видання, який проводиться в національних і міжнародних автоматизованих системах.

Видання книг з кодом ISBN дозволяє поширювати книги як в Україні, так і за кордоном. Реєстрацією кодів ISBN займається Державна наукова установа “Книжкова палата України імені Івана Федорова”.

Спеціалісти нашої компанії:

  • нададуть кваліфіковану консультацію стосовно кодів ISSN / ISBN;
  • допоможуть підготувати документи і матеріали для реєстрації та перереєстрації періодичних видань та / або книг, монографій, брошур для присвоєння відповідних кодів ISSN / ISBN.


Отримання ISSN коду – 3 000 грн + 25 євро збір.

Отримання ISBN коду – від 3 500 грн.