Зазначення походження

Географічне зазначення (зазначення походження товарів) – це позначення, що використовується на товарах, які мають певне географічне походження і мають властивості, репутацію або характерні особливості, зумовлені переважно цим місцем походження.

Право на географічне зазначення походження товарів засвідчується свідоцтвом.

Термін дії свідоцтва 10 років від дати подання заявки, з правом продовження на такий самий термін (необмежена кількість разів).

Права, що випливають із реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару та/або права на його використання:

  • використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару;
  • заборона використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару особами, які на мають на це права;
  • вимога припинення порушень з боку осіб, які їх вчинили, та відшкодування матеріальної та моральної шкоди відповідно до норм чинного законодавства.

Станом на 1 серпня 2018 року в Україні зареєстровано 3114 кваліфікованих зазначень походження товарів. Найбільш відомі українські зазначення походження товарів: Миргородська, Поляна Квасова, Золота Балка та інші. Левову частку серед даних зазначень складають європейські географічні зазначення, які Україна зобов’язана охороняти в зв’язку з Угодою про асоціацію з ЄС. Наприклад, Feta, Calvados, Champagne, Grana Padano, Scotch Whisky і багато інших.

Підписавши Угоду про Асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання охороняти і європейські географічні зазначення. Повний перелік таких зазначень можна переглянути далі.

Компанія IPStyle надає широкий спектр послуг щодо реєстрації та захисту прав на географічні зазначення походження товарів, серед яких:

  • допомога у реєстрації прав на географічні зазначення походження товарів та супровід такої реєстрації;
  • підтримання чинності свідоцтва на географічні зазначення походження товарів (контроль строків);
  • захист порушених прав на географічні зазначення походження товарів, включаючи представництво у відповідних державних органах (в тому числі і в суді);
  • відшкодування заподіяних збитків порушником прав на географічні зазначення походження товарів;
  • аналіз правових ситуацій у сфері охорони та захисту прав на географічні зазначення походження товарів;
  • надання різноманітних консультацій (в тому числі письмових) у сфері охорони та захисту прав на географічні зазначення походження товарів.