Супровід угод при купівлі-продажу доменів

Часто трапляється так, що необхідність використання доменного імені у вас зникає і будь-хто інший готовий придбати належний вам домен. Або ж правовідносини з вашим партнером припинені, і ви хочете викупити доменне ім’я. Або ж ви хочете продати свій бізнес, частиною якого є доменне ім’я. Як це зробити на практиці?

При купівлі-продажу доменних імен кінцевою метою угоди є переделегування доменного імені (внесення адміністратором доменних імен змін щодо власника доменного імені).

У разі, якщо мова йде про купівлю-продаж доменного імені другого рівня в публічному домені .UA (наприклад, ipstyle.ua), виникає необхідність здійснення передачі виключних майнових прав на торговельну марку, що стала підставою для початкової реєстрації доменного імені (підстава делегування).

Передача відповідних прав означає необхідність:

а) укладення договору про передачу прав на знак для товарів і послуг;
б) внесення змін до Державного реєстру свідоцтв на знаки для товарів і послуг або Міжнародний реєстр знаків для товарів та послуг, якщо мова йде про знак, який зареєстрований за Мадридською системою реєстрації товарних знаків.

Після передачі прав на товарний знак домен другого рівня в публічному домені .UA може бути переделегований. Також Правилами домену .UA передбачена можливість передачі права використання знака в доменному імені внаслідок укладення ліцензійної угоди.

Якщо ж ми говоримо про передачу доменного імені третього рівня в публічному домені .UA (наприклад, ipstyle.сom.ua), то оскільки реєстрація відбувається без надання охоронних документів, які свідчать про права на знак для товарів та послуг, то і передача відбувається лише на підставі заяви власника домену. Проте укладення договору купівлі-продажу доменного імені допоможе вам уникнути низки неприємних ситуацій, які можуть статися в разі його відсутності.

Фахівці нашої компанії:

  • проконсультують щодо купівлі-продажу доменних імен в різних доменних зонах;
  • у випадку з публічним доменом .UA допоможуть здійснити всі необхідні дії для переделегування домену (включаючи підготовку договору про передачу прав на товарний знак або ліцензійного договору, внесення змін до вищезазначених реєстрів);
  • підготують договір купівлі-продажу доменного імені;
  • проаналізують і оцінять існуючий договір або його проект.

Юридичний супровід використання доменних імен

У деяких випадках купівля-продаж доменного імені може бути для вас недоцільною. Наприклад, у вас мало грошей на покупку домена, який здається вам привабливим з точки зору розвитку конкретного бізнесу і він зареєстрований іншою особою. Тобто вас цікавить так звана «оренда» доменного імені. Або ви ведете спільний бізнес з партнером, спільно використовуючи доменне ім’я, але усвідомлюєте, що в процесі ведення бізнесу можуть виникнути конфлікти з цього приводу.

У перерахованих вище випадках вам необхідно укласти договір про використання доменного імені. Такими договорами може бути ліцензійний договір, що стосується способів використання доменного імені, договір про спільне використання доменного імені та інші.

Юристи нашої компанії підготують доменний договір відповідно до ваших вимог, а також проконсультують щодо правомірного використання доменного імені.