Доменні спори

Доменні імена, як кращий засіб індивідуалізації в мережі Інтернет моментально стали об’єктом для наживи з боку так званих кіберсквотерів.

Кіберсквоттерами називають осіб, які реєструють доменне ім’я, пов’язане з комерційним найменуванням, торговельною маркою іншої особи (часто добре відомою) з єдиною лише метою – перепродати домен власнику знака, його конкурентам або іншим чином заробити на репутації такої особи.

Як це відбувається? Наприклад, третя особа реєструє доменне ім’я ip-style.com.ua або ж ipstile.сom.ua і пропонує продати дані доменні імена за певною ціною компанії «IPStyle», або розміщує свій сайт ідентичний сайту компанії «IPStyle» під будь-яким із зазначених доменних імен. Наявність таких «сайтів-двійників» якими адмініструють порушники і особи, які не пов’язані зі справжніми власниками бренду, вводять споживачів в оману, а також впливають на репутацію відповідного бренду, і як показує практика не сприятливо.

Дозвіл доменних спорів доменній зоні .UA

Спори щодо доменних імен в зоні .UA вирішуються в судах України не залежно від того домен якого рівня зареєстрований кіберсквоттером. Для отримання позитивного результату необхідно мати підстави для оскарження неправомірної реєстрації. Такою підставою є наявність зареєстрованих прав на знак для товарів і послуг ідентичних або схожих з доменним ім’ям. Якщо ж ви не отримали таких прав, але позначення має певну стабільну репутацію в Україні, доменний спір може бути розглянутий органами Антимонопольного комітету України.

Фахівці нашої компанії розроблять найбільш оптимальну стратегію захисту ваших прав, проаналізують шанси на успіх у вашій ситуації, підготують всі необхідні процесуальні документи і представлять ваші інтереси в судах всіх інстанцій або органах Антимонопольного комітету України.

Дозвіл доменних спорів в процедурі UDRP

Єдина політика розв’язання доменних спорів (Uniform Domain-Name Dispute-Resolution Policy, UDRP) – найбільш ефективний інструмент захисту від неправомірних реєстрацій доменних імен. У цій процедурі можуть вирішуватися спори щодо кіберсквотингу в таких доменах верхнього рівня як .COM, .NET, .BIZ, .CO, .INFO, .AERO і ін., включаючи нові загальні домени верхнього рівня, а також домени, що складаються з коду країни або регіону.

Успішне вирішення спорів в даній процедурі передбачає наявність трьох критеріїв оцінки дій реєтранта доменного імені:

  • реєстрація доменного імені ідентичного або схожого до ступеня змішування з знаком для товарів і послуг особи, яка подала скаргу за процедурою UDRP;
  • відсутність прав і законних інтересів щодо доменного імені у реєстранта;
  • реєстрація і використання доменного імені недобросовісним реєстратором доменного імені.

Таким чином, якщо ви є власником домену в доменних зонах .СOM, .NET, .BIZ і інших, спори щодо яких розглядаються за процедурою UDRP, наші фахівці підготують скаргу на недобросовісного реєстранта та представлять комплексне бачення ваших інтересів в одному з арбітражів, що розглядають доменні спори за цією процедурою. Якщо ж вас безпідставно звинувачують в кіберсквотингу, юристи нашої компанії підготують і подадуть відповідь на скаргу, а також нададуть юридичну підтримку.