Компанія IPStyle запустила послугу за процедурою Takedown Notice

2017-06-29

Набрання чинності Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» уможливило застосування в нашій країні процедури, відомої на Заході як «Takedown Notice». Відтепер заблокувати піратський контент можна вже через 48 годин без звернення до суду.

Згідно з новими нормами правовласник, виявивши в мережі Інтернет розміщений без його згоди відео-, аудіоролик, або комп’ютерну програму, має можливість направити заяву власнику сайту або його хостинг-провайдеру з вимогою припинити порушення його авторських прав і заблокувати доступ до цього контенту на веб-сайті.

При цьому така заява може бути подана виключно з допомогою адвоката.

У власника сайту є 48 годин щоб або обмежити доступ, або надати докази, що він має право на розміщення даного контенту. В іншому випадку його буде оштрафовано.

«Дана процедура, зі своїми особливостями, вже багато років працює в розвинених країнах. Дуже добре, що відтепер вона з’явилася і в Україні, що, безсумнівно, допоможе знизити рівень Інтернет-піратства в нашій країні. Ще не всі правовласники знають і розуміють цю процедуру, але інтерес ринку ми вже відзначаємо. Розуміючи специфічність нового механізму захисту авторських прав в Інтернеті, ми вирішили виділити реалізацію цієї процедури в окрему послугу. Це дозволить нам більш ефективно доносити інформацію про нові можливості захисту інтересів правовласників і максимально швидко й якісно реагувати на запити від клієнтів», – зазначає Марія Ортинська, адвокат, директор патентно-юридичної компанії IPStyle.