Автотранспортна промисловість

Автоіндустрія завжди була одним із найпотужніших секторів бізнесу у світі. В Україні автомобільна промисловість має свої особливості, зокрема окрему законодавчу базу, коло  виробників, яких не так багато, а також велику кількість імпортерів і дистриб’юторів.

Окрема специфіка правових відносин у сфері автомобільного бізнесу полягає в питаннях захисту прав інтелектуальної власності. Наприклад, якщо ви виробник автомобілів або ж автозапчастин, і щоб запобігти порушенню прав інтелектуальної власності третіх осіб, потенційних претензій або судових спорів, вам необхідно знати про запатентовані промислові зразки/корисні моделі/винаходи, зареєстровані торговельні марки інших суб’єктів даного сектору.

Також актуальним питанням даної індустрії є захист баз даних автомобільних запчастин і правомірне використання баз даних інших суб’єктів.

Для забезпечення правомірного ведення бізнесу в сфері автопромисловості фахівці компанії IPStyle надають наступні послуги:

  • правову консультацію в сфері захисту прав інтелектуальної власності автопромислового сектору;
  • при необхідності реєстрації торговельної марки, патентування промислового зразка/корисної моделі/винаходів, проведуть необхідні попередні пошуки, моніторинг, аналіз і підготують рекомендації щодо можливих ризиків;
  • підготують всі необхідні документи для реєстрації, а в разі отримання відмови у реєстрації, підготують мотивовану відповідь;
  • розроблять угоди щодо повної або часткової передачі прав на об’єкти інтелектуальної власності, в тому числі дистриб’юторські, фрачайзингові, ліцензійні та інші договори;
  • розроблять стратегію захисту прав та інтересів в сфері інтелектуальної власності, в тому числі щодо захисту від недобросовісної конкуренції, від контрафактної продукції, дій «патентних тролів» і т. д., включаючи ведення претензійної діяльності та представництво інтересів в суді.