Перелік класів товарів і послуг з поясненнями (МКТП)

ТОВАРИ

Клас 1 Хімічні продукти, призначені для використовування в промисловості, науці, фотографії, сільському господарстві, садівництві та лісівництві; необроблені синтетичні смоли, необроблені пластмаси; добрива; хімічні речовини для гасіння вогню; препарати для термообробляння і паяння металів; хімічні речовини для консервування харчових продуктів; дубильні речовини; клейкі речовини на промислові потреби.
Докладніше

Клас 2 Фарби, політури, лаки; препарати-запобіжники корозії металів і руйнуванню деревини; барвники; протрави; необроблені природні смоли; листові і порошкові метали для художньо-декоративних робіт і друкування.
Докладніше

Клас 3 Вибілювальні препарати та інші речовини для прання; чистильні, лискувальні, знежирювальні та абразивні препарати; мило; парфуми, ефірні олії, косметика, лосьйони для волосся; зубні порошки і пасти.
Докладніше

Клас 4 Технічні мастила і оливи; мастильні матеріали; речовини для вбирання, змочування і пов'язування пилу; паливо (в тому числі моторний спирт) і світильні речовини; свічки і ґноти для освітлювання.
Докладніше

Клас 5 Фармацевтичні та ветеринарні препарати; гігієнічні препарати на лікарські [медичні] потреби; дієтичні речовини на лікарські [медичні] потреби, дитяче харчування; пластирі, перев'язувальні матеріали; матеріали для пломбування зубів і виготовляння зубних виліпків; дезінфікувальні засоби; препарати для нищення паразитів і шкідників; фунгіциди, гербіциди.
Докладніше

Клас 6 Звичайні метали та їхні сплави; металеві будівельні матеріали; перемісні металеві конструкції та споруди; металеві матеріали рейкових колій; металеві кодоли і дріт; дрібні металеві вироби; металеві труби; сейфи; вироби із звичайних металів, що не належать до інших класів; руди.
Докладніше

Клас 7 Машини і верстати; двигуни (крім призначених для наземного транспорту); муфти, з'єднувачі, зчепи та передавачі (крім призначених для наземного транспорту); сільськогосподарське знаряддя; інкубатори.
Докладніше

Клас 8 Ручне знаряддя та інструменти; ножі, виделки, ложки; холодна зброя; бритви.
Докладніше

Клас 9 Наукові, морські, геодезичні, фотографічні, кінематографічні, оптичні, важильні, вимірювальні, сигналізаційні, контрольні (перевіряльні), рятувальні і навчальні прилади та інструменти; прилади та інструменти для передавання, перемикання, перетворювання, акумулювання, регулювання та контролювання електрики; апаратура для записування, передавання і відтворювання звуку або зображень; магнітні носії інформації, записові диски; торговельні автомати і механізми для апаратів з передоплатою; касові апарати, рахувальні машини, засоби обробляння інформації та комп'ютери; вогнегасники.
Докладніше

Клас 10 Лікарські [медичні], зокрема хірургічні та зубничі [стоматологічні], і ветеринарні прилади та інструменти, протези кінцівок, очей і зубів; ортопедичні вироби; матеріали для накладання швів.
Докладніше

Клас 11 Устатковання для освітлювання, нагрівання, виробляння пари, куховарення, холодження, сушіння, вентилювання, водопостачання та на санітарно-технічні потреби.
Докладніше

Клас 12 Транспортні засоби; засоби переміщування по землі, по воді, повітрям.
Докладніше

Клас 13 Вогнепальна зброя; боєприпаси і снаряди; вибухові речовини; феєрверки.
Докладніше

Клас 14 Дорогоцінні метали та їхні сплави, товари з дорогоцінних металів, або покриті ними, що не належать до інших класів; золотарські вироби, дорогоцінне каміння; годинники та інші хронометричні прилади.
Докладніше

Клас 15 Музичні інструменти.
Докладніше

Клас 16 Папір, картон і вироби з них, що не належать до інших класів; друкована продукція; матеріали для книжкових оправ; фотографії; канцелярські товари; клеї канцелярські і побутові; товари для художників; пензлі; друкарські машинки та канцелярське обладдя (крім меблів); навчальні матеріали (крім апаратури); пластмасові матеріали для пакування (що не належать до інших класів); друкарські шрифти; друкарські кліше.
Докладніше

Клас 17 Каучук, гутаперча, гума, азбест, слюда і вироби з них, що не належать до інших класів; пластмасові матеріали на виробничі потреби; матеріали для конопачення, защільнювання, ізолювання; неметалеві гнучкі труби.
Докладніше

Клас 18 Ремінь [вичинена шкіра], штучний ремінь і товари з них, що не належать до інших класів; шкури тварин; валізи і дорожні сумки; зонти, парасольки, ціпки, тростини; упряж і лимарні [шорно-сідельні] вироби.
Докладніше

Клас 19 Будівельні матеріали неметалеві; будівельні неметалеві жорсткі труби; асфальт, смола і бітум; неметалеві перемісні споруди; неметалеві пам'ятники.
Докладніше

Клас 20 Меблі, дзеркала, картинні рами; вироби (що не належать до інших класів) з дерева, кори, очерету, комишу, верби, рогу, кістки, слонової кістки, китового вуса, панцера черепах, черепашок, бурштину, перламутру, морської пінки і замінників цих матеріалів або з пластмас.
Докладніше

Клас 21 Домашнє або кухонне начиння і вмістини; гребінці і губки; щітки (крім пензлів); щіткові матеріали; знаряддя для чищення; мочалки металеві; необроблене або частково оброблене скло (крім будівельного); вироби із скла, порцеляни та череп'яні, що не належать до інших класів.
Докладніше

Клас 22 Мотузки, сітки, навіси, брезент, вітрила, торби і мішки (що не належать до інших класів); набивкові матеріали (крім гумових і пластмасових); текстильна волоконна сировина.
Докладніше

Клас 23 Пряжа і нитки текстильні.
Докладніше

Клас 24 Тканини і текстильні вироби, що не належать до інших класів; ковдри, покривала і скатерки.
Докладніше

Клас 25 Одяг, взуття, головні убори.
Докладніше

Клас 26 Мереживо і вишиті вироби, стрічки і тасьми; ґудзики, гачки і петельки, шпильки і голки; штучні квіти.
Докладніше

Клас 27 Килими, рогожі, мати, лінолеум та інші покриви для підлоги; шпалери (нетекстильні).
Докладніше

Клас 28 Ігри та іграшки; гімнастичні та спортивні товари, що не належать до інших класів; ялинкові прикраси.
Докладніше

Клас 29 М'ясо, риба, птиця, дичина; м'ясні екстракти; законсервовані, заморожені, сухі, несирі фрукти та овочі; желе, повидла, компоти; яйця, молоко та молочні продукти; харчові олії та жири.
Докладніше

Клас 30 Кава, чай, какао, цукор, рис, тапіока, саго, замінники кави; борошно та зернові продукти, хліб; кондитерські вироби, морозиво, мед, сироп мелясовий; дріжджі, пекарські порошки; сіль, гірчиця; оцет, приправи; прянощі; харчовий лід.
Докладніше

Клас 31 Сільськогосподарські, садові та лісові продукти і зерно, що не належать до інших класів; живі тварини; свіжі фрукти та овочі; насіння, живі рослини і квіти; корми; солод.
Докладніше

Клас 32 Пиво; мінеральні і газовані води та інші безалкогольні напої; фруктові напої і фруктові соки; сиропи та інші складники для готування напоїв.
Докладніше

Клас 33 Алкогольні напої (крім пива).
Докладніше

Клас 34 Тютюн; курильне приладдя; сірники.
Докладніше

ПОСЛУГИ

Клас 35 Реклама; керування справами; ділове адміністрування; канцелярські роботи.
Докладніше

Клас 36 Страхування; фінансова діяльність; кредитно-грошові операції; операції з нерухомістю.
Докладніше

Клас 37 Будування; лагодження; встановлювання устатковання.
Докладніше

Клас 38 Зв'язок, телекомунікації.
Докладніше

Клас 39 Транспорт; пакування і зберігання товарів; влаштовування подорожей.
Докладніше

Клас 40 Обробляння матеріалів.
Докладніше

Клас 41 Освіта, виховування; забезпечування навчання; розваги; влаштовування спортивних і культурних заходів.
Докладніше

Клас 42 Науково-технологічні та проектно-дослідницькі послуги; послуги промислового аналізування та досліджування; розробляння та проектування комп’ютерної техніки і програмного статку.
Докладніше

Клас 43 Послуги щодо забезпечування харчами та напоями; тимчасове житло.
Докладніше

Клас 44 Лікарські [медичні] послуги; ветеринарні послуги; гігієнічне та косметичне обслуговування людей чи тварин; послуги в землеробстві, плодівництві та лісівництві.
Докладніше

Клас 45 Правничі послуги; послуги щодо охорони майна та людей; персональні та соціальні послуги стосовно задоволення потреб людини, що їх надає третя сторона.
Докладніше