Боротьба з контрафактом


Відповідно до Митного кодексу України, контрафактні товари - це товари, що містять об'єкти права інтелектуальної власності, ввезення яких на митну територію України або вивезення з цієї території є порушенням прав інтелектуальної власності, що охороняються відповідно до закону.
Найбільш поширеними видами контрафактної продукції є:
 • Продаж товарів з використанням позначень, тотожних або схожих до ступеня змішування з відомими торговими марками інших товаровиробників.
 • Підробка зовнішнього вигляду продукції, порушення прав на промисловий зразок.
 • Незаконне виробництво і використання творів літератури, науки, мистецтва, комп'ютерних програм та аудіовізуальної продукції.
 • Контрафактною є також продукція, виготовлена з неправомірним використанням технології, яка охороняється як винахід або корисна модель.

 • Якщо контрафакт вчасно не зупинити, збитки від нього складуть вартість нереалізованого оригінального товару, збільшену на вартість впровадження на ринок нового товару. Також слід включати і ті збитки, які важко підрахувати. Наприклад, завдана шкода репутації компанії чи бренду і т.д.

  Наша компанія надає послуги не тільки щодо реєстрації прав на об'єкти інтелектуальної власності, а й з питань захисту цих прав, зокрема:
  1) ведення моніторингу порушень прав інтелектуальної власності з метою виявлення осіб правопорушників та суб'єктів, діяльність яких потенційно може привести до порушення прав інтелектуальної власності;
  2) допомога в підготовці доказової бази;
  3) претензійна робота, ведення переговорів;
  4) захист прав на митниці (включення об'єктів інтелектуальної власності до Державного митного реєстру з метою протидії пропуску через митний кордон України продукції, виробництво якої було скоєно з порушенням прав інтелектуальної власності);
  5) представлення інтересів в Антимонопольному Комітеті України при копіюванні зовнішнього вигляду продукції;
  6) фіксація фактів порушення прав інтелектуальної власності з подальшим зверненням до суду або до органів внутрішніх справ;
  7) робота щодо виконання судових рішень у зв’язку з порушенням прав інтелектуальної власності;
  8) індивідуальний моніторинг і боротьба з контрафактом в інших країнах;
  9) оцінка збитку завданого правовласнику продавцями контрафактної продукції.

  Для припинення недобросовісної конкуренції та захисту своєї продукції виробникам потрібно пам'ятати про необхідність реєстрації своїх прав інтелектуальної власності. Наприклад, реєстрація торгової марки, отримання патенту на винахід, корисну модель і промисловий зразок.
  Вартість, терміни та інші деталі надання послуг обговорюються індивідуально.