Юридичний супровід купівлі-продажу доменів


Часто трапляється так, що необхідність використання доменного імені у Вас зникає, в той час як хтось пропонує Вам продати Ваш домен. Або ж правовідносини з Вашим партнером припинені і Ви хочете викупити доменне ім'я. Чи Ви хочете продати свій бізнес, частиною якого є доменне ім'я. Як це здійснити на практиці?
При купівлі-продажу доменних імен кінцевою метою угоди є переделегування доменного імені (внесення адміністратором доменних імен змін щодо власника доменного імені).

У випадку, якщо мова йде про купівлю-продаж доменного імені другого рівня в публічному домені .UA (наприклад, ipstyle.ua), існує необхідність здійснення передачі виняткові майнових прав на товарний знак, що став підставою для початкової реєстрації доменного імені (підстава делегування).

Передача відповідних прав означає необхідність:
а) укладення договору про передачу прав на знак для товарів і послуг;
б) внесення змін до Державного реєстру свідоцтв на знаки для товарів і послуг або Міжнародний реєстр товарних знаків, якщо мова йде про отримання правової охорони знаком за Мадридською системою реєстрації товарних знаків.

Після здійснення передачі прав на торгову марку домен другого рівня в публічному домені .UA може бути переделегований. Також Правилами домену .UA передбачена можливість передачі права використання знаку в доменному імені в наслідок укладання ліцензійної угоди.

Якщо ж ми говоримо про передачу доменного імені третього рівня в публічному домені .UA (наприклад, ipstyle.сom.ua), то оскільки реєстрація відбувається без надання охоронних документів, що свідчать про права на знак для товарів та послуг, то і передача відбувається лише на підставі заяви власника домену. Однак не все так просто. Укладення договору купівлі-продажу доменного імені допоможе Вам уникнути ряд неприємних ситуацій, який можуть виникнути в разі його відсутності.

Фахівці нашої компанії:
  • проконсультують щодо купівлі-продажу доменних імен в різних доменних зонах;
  • у випадку з публічним доменом .ua допоможуть здійснити всі необхідні дії для переделегування домену (включаючи підготовку договору про передачу прав на товарний знак або ліцензійного договору, внесення змін у вищевказані реєстри щодо власника знака);
  • підготують договір купівлі-продажу доменного імені;
  • проаналізують і дадуть оцінку існуючомц договору або його проекту.