Доменні спори


Доменні імена як найкращий засіб індивідуалізації в мережі Інтернет моментально стали об'єктом для наживи з боку так званих кіберсквоттерів. Кіберсквоттерами називають осіб, які реєструють доменне ім'я, пов'язане з комерційним найменування, торгової маркою іншої особи (часто добре відомою) з єдиною лише метою - перепродати домен власнику знака, його конкурентам або іншим чином заробити на репутації.
Як це відбувається? Третя особа реєструє доменне ім'я ip-style.com.ua або ж ipstile.сom.ua і пропонує продати дані доменні імена за певною ціною, або розміщує свій сайт ідентичний сайту компанії «IPStyle» під будь-яким із зазначених доменних імен. Як же вирішити відповідну проблему?

Вирішення доменних спорів доменній зоні .UA

Спори щодо доменних імен в зоні .UA вирішуються в судах України не залежно від того домен якого рівня зареєстрований киберсквоттером. Для отримання позитивного результату судочинства необхідно мати підстави для заперечування неправомірної реєстрації. Такою підставою є наявність прав на знак для товарів і послуг ідентичний або схожий з доменним ім'ям. Якщо ж права на знак на товари і послуг Вами не були отримані, але Ваше позначення має певну стабільну репутацію в Україні, доменний спір може бути розглянутий органами Антимонопольного комітету України.

Фахівці нашої компанії розроблять найбільш оптимальну стратегію захисту Ваших прав, проаналізують шанси на успіх у Вашій ситуації, підготують всі необхідні процесуальні документи і представлять Ваші інтереси в судах всіх інстанцій або органах Антимонопольного комітету України.

Вирішення доменних спорів по процедурі UDRP

Єдина політика вирішення доменних спорів (UDRP) - найбільш ефективний інструментів захисту від неправомірних реєстрацій доменних імен. В даній процедурі можуть вирішуватися спори щодо кіберсквотинга в таких доменах верхнього рівня як .COM, .NET, .BIZ, .CO, .INFO, .AERO та ін., включаючи нові загальні домени верхнього рівня, а також домени, що складаються з коду країни або регіону.
Успішне вирішення спорів у даній процедурі припускає наявність 3 критеріїв оцінки дій регистранта доменного імені:
  • реєстрація доменного імені ідентичного або схожого до ступеня змішування з знаком для товарів і послуг особи, яка подала скаргу за процедурою UDRP;
  • відсутність прав і законних інтересів щодо доменного імені у регистранта;
  • реєстрація та використання доменного імені недобросовісно реєстратором доменного імені.


  • Таким чином, якщо Ви є володарем домену в доменних зонах .СOM, .NET, .BIZ та інших, суперечки щодо яких розглядаються в процедурі UDRP, наші фахівці підготують скаргу на недобросовісного реєстранта та комплексно представлять ваші інтереси в одному з арбітражів, що розглядають доменні спори по даній процедурі. Якщо ж Вас безпідставно звинувачують у кіберсквотингу, юристи нашої компанії підготують і подадуть відповідь на скаргу, а також нададуть юридичну підтримку.