Навіщо потрібна реєстрація торгової марки?


Реєстрація ТМ, навіщо потрібна торгова марка Уявімо ситуацію, коли у Вашої компанії є бренд і всі відповідні елементи фірмового стилю, але в якості торгової марки нічого не зареєстровано. Справи у компанії йдуть не погано - є постійні клієнти, зацікавлені інвестори, а в найближчих планах - запуск рекламної кампанії і вихід на міжнародний ринок. Але всі плани можуть легко рухнути. Наприклад, конкурент починає продавати свою, не завжди якісну, продукцію, використовуючи при цьому Ваше ім'я і репутацію. І заборонити йому це робити Ви не зможете, тому що юридично у Вас немає прав на ТМ.

Навіть якщо Ви тільки плануєте вихід на ринок, але реєстрацію торгової марки відкладаєте «на потім» - результат може бути схожим. Припустимо, така ТМ вже зареєстрована — у кращому випадку Вам просто відмовлять у реєстрації. Але якщо Ви вже зайнялися збутом, власник ТМ має право вимагати вилучення з продажу всієї маркованої продукції, а також притягти Вас до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Реєстрація ТМ - це не обов'язок, а Ваше право, яким варто скористатися ще до виходу на ринок, щоб уникнути вище згаданих ситуацій. Разом зі свідоцтвом Ви отримуєте виключні права на використання та розпорядження ТМ, у тому числі Ви можете передати права на використання ТМ повністю або частково підписавши ліцензійний договір, або заборонити неправомірне використання ТМ. Маючи свідоцтво на реєстрацію торгової марки Ви можете виступити в якості франчайзера і примножити прибуток за рахунок роялті.

На сьогоднішній день практично кожна компанія має свій веб-сайт і це вже не розкіш, а засіб просування та розвитку бізнесу, а для отримання домену в зоні. UA необхідна реєстрація ТМ.

Зареєстрована торгова марка допоможе Вам у боротьбі з недобросовісними конкурентами - варто внести її до митного реєстру і вся продукція під Вашою ТМ, яку намагатимуться ввезти конкуренти, буде зупинена. Також не маючи юридичних прав на ТМ Ви не зможете її захистити в судовому порядку.

Фахівці Патентно-юридичної компанії IPStyle допоможуть Вам не тільки отримати юридичні права на торгову марку, але й захистити її від посягань з боку недобросовісних конкурентів.


Якщо Вас зацікавила дана стаття, Вам також можуть бути цікаві:
Торгова марка - основа для бізнесу
Про що потрібно пам'ятати вибираючи класи при реєстрації торгової марки?
Community trademark або торгова марка Євросоюзу
Міжнародна реєстрація торгової марки