Реєстрація торгових марок у Росії


Реєстрація торгової марки у Россії
Якщо ви плануєте продавати свою продукцію або послуги не тільки в Україні, а й в інших країнах, необхідно захистити торгову марку у всіх державах, що Вас цікавлять. Наприклад, Ви маєте намір експортувати продукцію до Росії або виробляти товари під своєю ТМ, то без захисту торгової марки в цій країні не обійтися.

Існує два основних способи реєстрації ТМ в Росії:

1) подати заявку в патентне відомство Російської Федерації. У російському законодавстві передбачені терміни «товарний знак» і «знак обслуговування», які є синонімами терміну «торгова марка»;

2) подати міжнародну заявку за Мадридською системою із зазначенням РФ.

Як правило, Мадридська система реєстрації торгової марки більш доцільна, якщо Вас цікавить 2 і більше країни. Детальніше ознайомитися з таким способом можна на нашому сайті у рубриці «Реєстрація ТМ в інших країнах».

Важливо знати, що зареєструвати торгову марку в Росії може тільки юридична особа або фізична особа-підприємець. Для подачі заявки в патентне відомство РФ необхідно:
1) ПІБ фізичної особи підприємця або повне найменування юридичної особи;
2) адреса заявника;
3) позначення, що подається на реєстрацію;
4) перелік товарів і послуг. У РФ, як і в Україні, використовують Міжнародну класифікацію товарів і послуг (ознайомитися з класифікацією можна на нашому сайті у рубриці «Як зареєструвати ТМ: вартість і терміни»).

Перед подачею заявки на реєстрацію ми рекомендуємо провести пошук на схожість і тотожність зареєстрованих і поданих на реєстрацію ТМ. Вартість проведення пошуку - 2000 грн. за один клас МКТП + 100 грн. за кожний клас МКТП більше одного.

Вартість реєстрації ТМ в РФ:
  • гонорар патентного повіреного - 2000 грн.;

  • збір за реєстрацію заявки і прийняття рішення за результатами формальної експертизи - 2700 рос. руб.;

  • збір за проведення кваліфікаційної експертизи - 11500 рос. руб. + 2050 рос. руб. додатково за кожний клас МКТП більше одного;

  • збір за реєстрацію товарного знака та видача свідоцтва на нього - 16200 рос. Руб.


Якщо Вас зацікавила дана стаття, Вам також можуть бути цікаві:
Реєстрація ТМ в Чілі
Реєстрація ТМ у Лівії
Community trademark або торгова марка Євросоюзу
Реєстрація торгової марки в інших країнах