Якщо ви отримали відмову в реєстрації ТМ


торгова марка, реєстрація ТМ У статті «Чому вам можуть відмовити в реєстрації торгової марки?» ми говорили, що подача заявки не дає гарантії в реєстрації торгової марки.
Звичайно, бажано до подачі документів на реєстрацію звернутися до патентного повіреного й оцінити всі можливі ризики. Що ж робити, якщо цей момент був упущений і ви отримали відмову?

Згідно з українським законодавством спочатку виноситься попередня відмова - це певна не остаточна думка експерта про ризики реєстрації. Протягом двох місяців після отримання відмови подається офіційне аргументоване заперечення з доводами на користь реєстрації.Пропущений строк можна продовжити на підставі клопотання та оплати державного збору, але не більше ніж на 6 місяців. Якщо ж заперечення не буде направлене протягом 8 місяців (включаючи 6 місяців продовження), то, скоріш за все, експертом буде винесена остаточна відмова у реєстрації товарного знаку.

Попередня відмова, як і остаточна, може бути:
- для всіх товарів і (або) послуг, зазначених у заявці;
- для частини товарів і (або) послуг, зазначених у заявці.

Наприклад, ви плануєте виробляти морозиво (товар 30 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг ), а також відкрити мережу кафе, в яких можна буде придбати це морозиво (послуги 43 класу). Називаєте торгову марку "Сніжинка". Експерт провів пошук і виявив, що вже зареєстрована така ж ТМ для послуг 43 класу. Тому виносить відмова тільки проти реєстрації ТМ в даному класі.

Зазвичай на попередню відмову у реєстрації можна подати мотивовану відповідь і отримати позитивне рішення. Кожна ситуація унікальна, і саму стратегію відповіді, виходячи з інформації, наданої заявником, повинен розробляти професіонал в області захисту прав інтелектуальної власності.

Припустимо, отримано попередню відмову в реєстрації ТМ "Тралі Валі" для дитячого одягу на підставі того, що раніше була подана заявка на реєстрацію ТМ "Trally Win". Один з елементів торгової марки "Тралі " дійсно схожий на елемент іншої марки - "Trally". Але в даному випадку необхідно показати, що знаки схожі не до ступіню змішування.

При підготовці аргументованого заперечення бажано показати приклади використання ТМ - сайт компанії, інтернет-магазин, де продається одяг цієї ТМ, інформація про участь у виставці, фотографії про наявність продукції в торговельних мережах і т.д. Додатковим аргументом може бути те, що "Trally Win" - це одяг американського дизайнера, а ваша ТМ - написана кирилицею, що ще раз вказує на національне походження та іншу цільову аудиторію.

У більшості випадків подача кваліфіковано підготовленого, аргументованого заперечення збільшує шанси отримання позитивного рішення про реєстрацію торгової марки . Фахівці патентно-юридичної компанії IPStyle завжди готові допомогти вам у підготовці обґрунтованого заперечення.


Якщо вас зацікавила дана стаття, вам також можуть бути цікаві:
Навіщо потрібна реєстрація торгової марки?
Про що потрібно пам'ятати, вибираючи класи при реєстрації торгової марки?
Чому вам можуть відмовити в реєстрації торгової марки?
Міжнародна реєстрація торгової марки