“Удалося, як тій Солосі..” або проблемний логотип Tesla


проблемный логотип Tesla

​За початковим задумом три моделі електрокарів Tesla Inc. (Далі — Tesla) повинні були називатися так: Tesla Model “S” (виробництво з 2009 року), Tesla Model “X” (виробництво з 2015 року) і Tesla Model “E” (перший випуск запланований на 2018 рік). Нескладно здогадатися, яке слово з трьох букв хотів скласти геніальний Ілон Маск, директор вищевказаної американської автомобільної компанії. На жаль, як виявилося, дана ідея має ряд супротивників.

​Ще в 2014 році проти такої назви для третьої моделі електрокарів виступив з претензією співвітчизник Tesla — компанія Ford (далі — Ford). Остання вирішила, що позначення Model “E” (транскрипція — [i:], [і]) занадто фонетично схоже з їх власною маркою автомобіля — Model “T” (транскрипція — [ti:], [ті]), яка на початку ХХ століття “пересадила” американців у чотириколісний транспорт (відома як “Жерстяна Лізі”). Крім того, з 1980 року і понині Ford випускає серію фургонів (Ford E-series), які у свій час теж були бестселерами на американському авторинку.
​Після даної рекламації Tesla замінює букву “Е” на три горизонтальних смужки. Таким чином, здалеку цілком реально розгледіти необхідну букву, у той же час колеги не будуть скаржитися на порушення прав інтелектуальної власності.
​Однак, у трьох горизонтальних смужках розгледіла загрозу для своїх прав та інтересів німецька компанія з виробництва спортивних товарів “Adidas” (далі — Adidas). 
проблемный логотип Tesla
Так, три смужки Tesla, на думку німецького виробника, однозначно нагадують знамениті “адідасовські” смужки, що ймовірно введе споживача в оману. Тому, Adidas подав у Патентне відомство США відповідну заяву. Яким чином споживач може переплутати спортивний одяг з електрокарами - незрозуміло, проте, очевидним залишається той факт, що Adidas налаштований досить серйозно.
​І все-таки Tesla здалася без бою. На офіційному сайті компанії логотип третьої моделі автомобіля вже виглядає як “Model 3”. Зміну трьох смужок на цифру підтвердив і Маск на своїй сторінці в соціальній мережі “Twitter”.