Міжнародна реєстрація торгової марки


Реєстрація ТМ за кордоном
Навіщо потрібна реєстрація торгової марки в інших країнах? Це питання часто задають наші клієнти, які прийняли рішення виводити свій продукт або послугу на міжнародний ринок. Відповідь однозначна - щоб мінімізувати всілякі ризики. Безумовно, Ви можете використовувати свою ТМ і без реєстрації. Однак не дивуйтеся, якщо експортуючи чергову партію товару митниця, скажімо Росії, не дозволить ввезення Вашої продукції, так як дана ТМ внесена до митного реєстру іншими особами.
Або Ви вже ведете свою діяльність у Казахстані, компанія вже заробила авторитет серед клієнтів і партнерів, але немає належної правової охорони торгової марки (бренду, логотипу, слогану). А тут виявляється, що конкурент робить теж саме, та ще й називається схожим чином. Мало того, що з'являються незадоволені клієнти «Вашою продукцією», так ще і виходить, що Ви рекламуєте свого конкурента.
Таких прикладів є безліч ... А вихід один - перш ніж виходити на міжнародні ринки необхідно максимально забезпечити охорону Вашої ТМ у вибраних країнах.

Існує кілька способів придбання прав на торговельну марку:
1) подача заявок на реєстрацію у патентні відомства країн, що Вас цікавлять;
2) подача заявки на отримання регіональної торгової марки, наприклад на реєстрацію торгової марки Європейського союзу (так звана Community Trademark);
3) подача міжнародної заявки (із зазначенням потрібних країн) на реєстрацію торгової марки.

У більшості випадків найбільш доцільним є останній варіант. Розглянемо його переваги та недоліки.

Перевагами міжнародної реєстрації торговельної марки за Мадридською системою є:

- подача однієї заявки на одній мові. Ви економите кошти на послугах патентних повірених на оформлення декількох заявок з урахуванням національних особливостей на національних мовах;

- оплата двох мит - національного (за пересилання патентним відомством України міжнародної заявки) і міжнародного. Міжнародне мито оплачується в одній валюті - швейцарських франках. У даному випадку Вам не потрібно купувати австралійські долари, китайські юані, російські рублі. Більше того Ви економите на самих зборах. Як правило, якщо Вас цікавить подача заявки у двох країнах, то більш виправданою буде реєстрація ТМ за Мадридською системою.

Головним недоліком Мадридської системи є те, що не всі країни є учасниками Мадридської угоди або Мадридського протоколу. Наприклад, Чилі, Канада, Об'єднані арабські емірати, Тайвань. У даному випадку для того щоб захистити торгову марку у цих країнах необхідно подавати окремі заявки.

З переліком країн-учасниць Мадридської угоди Ви можете ознайомитися на нашому сайті.

Процедура реєстрації торгової марки за Мадридською системою складається з наступних етапів:


1) підготовка і подача заявки, оплата міжнародних зборів. Міжнародна заявка обов'язково повинна базуватися на національній заявці або на національній реєстрації. Іншими словами, Ви повинні спочатку як мінімум подати заявку на реєстрацію ТМ в Україні, а потім подавати міжнародну заявку.
У даному випадку найбільш поширеною помилкою є невідповідність мов торгової марки. Наприклад, в Україні Ви подали заявку на реєстрацію ТМ «Айпістайл». У даному випадку нелогічно буде подавати її на міжнародну реєстрацію українською мовою. Тому необхідно буде подати ще одну заявку в Україні на реєстрацію торгової марки «IPStyle» і потім вже подавати її на міжнародну реєстрацію.
Також зверніть увагу і на найменування заявника та його адресу. Якщо у Вас вже є документи з написанням англійською мовою - наприклад, закордонний паспорт, свідоцтво про реєстрацію компанії, права на водіння автомобілем, звірте, щоб воно збігалося з тим, яке Ви вказуєте у заявці;

2) після того, як заявка подана, вона проходить перевірку на правильність оформлення документів, на оплату мит. Якщо у міжнародного бюро зауважень немає, Вам висилається сертифікат про міжнародну реєстрацію ТМ. Також ця інформація вноситься до міжнародного реєстру;

3) проте отримання сертифікату ще не захищає Ваші права на території всіх заявлених країн. Далі міжнародне бюро відправляє матеріали заявки в патентне відомство кожної заявленої країни. Цікаво, що відмова в одній країні не означає відмови у всіх інших. Наприклад, Ви заявили на реєстрацію ТМ у США, Китаї, Японії, Німеччини. Попередня відмова у реєстрації ТМ у Німеччині не означає, що в інших країнах у Вас теж буде відмова.

Патентне відомство кожної із заявлених країн проводить експертизу згідно своїх національних правил і повідомляє Вас про хід експертизи.

Якщо у Вас виникли питання або необхідно прорахувати вартість реєстрації ТМ за Мадридською системою, звертайтеся до фахівців патентно-юридичної компанії IPStyle.


Якщо Вас зацікавила дана стаття, Вам також можуть бути цікаві:
Реєстрація ТМ в Чілі
Реєстрація ТМ у Лівії
Community trademark або торгова марка Євросоюзу
Реєстрація торгових марок у Росії