У яких випадках доцільно прискорити реєстрацію ТМ або коли поданої заявки недостатньо?


 trademarkСтандартна процедура реєстрації торгової марки триває 12-18 місяців. Відповідно до статті 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» права, що випливають із свідоцтва на торгову марку, діють від дати подання заявки. Але в деяких випадках поданої заявки недостатньо, і необхідно наявність свідоцтва про реєстрацію. До того ж, слід враховувати моменти, коли доцільніше прискорити реєстрацію до 7-9 або 2,5-3,5 місяців.

1. Реєстрація доменних імен другого рівня в домені .UA
Згідно з Регламентом особливостей реєстрації приватних доменних імен другого рівня в домені .UA для отримання домену в зоні .UA потрібне свідоцтво про реєстрацію торгової марки на території України. Якщо ТМ реєструється тільки з цією метою, найбільш оптимальною буде прискорена процедура реєстрації за 2,5-3,5 місяців.

2. Передача прав на використання ТМ
Тільки власник свідоцтва про реєстрацію торгової марки може передати будь-якій особі право власності на ТМ повністю або щодо частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг, на підставі договору. До речі, сам договір передачі прав також підлягає обов'язковій реєстрації в Державній службі інтелектуальної власності України.

3. Побудова франчайзингової мережі
В основі франчайзингових відносин лежить передача партнеру прав на використання об'єктів інтелектуальної власності (торгових марок, технологій, промислових зразків, винаходів тощо). Відповідно і для створення франчайзингової мережі необхідно наявність свідоцтва про реєстрацію ТМ.

4. Захист прав на митниці (внесення ТМ в Митний реєстр)
Одним з найбільш ефективних способів захисту продукції від контрафакту є внесення інформації про торгову марку в Митний реєстр об'єктів інтелектуальної власності. На підставі даних реєстру здійснюється митний контроль, та вживаються заходи щодо недопущення переміщення через митний кордон контрафактних товарів під цією ТМ або схожої з нею до ступеня змішування. Длявнесення даних про торгову марку в Митний реєстр необхідно надати виписку з реєстру Державної служби інтелектуальної власності про реєстрацію в Україні ТМ із зазначенням строку дії правової охорони.

5. Розміщення інформаційних вивісок в Києві та інших населених пунктах
Інформаційна вивіска - це табличка або конструкція, яка знаходиться на фасаді будівлі і містить важливі дані про компанію: її найменування, основний вид діяльності і місцезнаходження, і не містить закликів до придбання товару чи надання послуги. Якщо розміщення такої вивіски не передбачено проектною документацією споруди, необхідно оформити відповідний паспорт, для отримання якого в пакеті документів потрібно надати нотаріально завірену копію свідоцтва про реєстрацію знака для товарів і послуг.

У всіх нюансах захисту прав інтелектуальної власності допоможуть розібратися фахівці компанії IPStyle.


Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також можуть бути цікаві:
Знак для товарів і послуг vs промисловий зразок
На що необхідно звернути увагу при реєстрації ТМ
Якщо ви отримали відмову в реєстрації ТМ
Про що потрібно пам'ятати, вибираючи класи при реєстрації торгової марки?