Особливості реєстрації ТМ для отримання домену .UA


 patentЗгідно з Регламентом особливостей реєстрації приватних доменних імен другого рівня в домені .UA для отримання домену в зоні .UA потрібне свідоцтво про реєстрацію торгової марки на території України. Варто зазначити, що в даному випадку поданої заявки на реєстрацію ТМ не достатньо. Якщо ТМ реєструється тільки з метою отримання домену .UA найбільш оптимальною буде прискорена процедура реєстрації за 2,5-3,5 місяців.

Доменні імена другого рівня в домені .UA делегуються виключно у разі, якщо відповідне доменне ім'я повністю, або його компонент другого рівня (до знака ".", але не включаючи цей знак), за написанням співпадає з торговою маркою. Наприклад, якщо отримано свідоцтво на ТМ Турагенство Ромашка, то і домен буде turagentstvoromashka.ua. Тому перед подачею заявки на знак для домену в зоні .UA важливо прибрати всі зайві складові.

Крім цього, важливою особливістю є написання словесної частини ТМ. Так, якщо словесна частина відображена кирилицею, назва буде транслітерована, згідно таблиці транслітерації, що доступна на сайті координатора доменної зони. Наприклад, у ТМ Техно транслітерація буде не як очікується заявником "tehno", а "tekhno". Щоб уникнути подібних випадків, необхідно перевіряти транслітерацію до подачі заявки на реєстрацію торгової марки або реєструвати ТМ на латиниці.

При реєстрації торгової марки для отримання домену в зоні .UA можна значно скоротити витрати. Для цього необхідно:
1. Реєструвати ТМ в одному класі МКТП - кількість класів впливає на вартість реєстрації.
2. Заявляти торговельну марку без зазначення кольору (в чорно-білому виконанні) - це дасть право власнику використовувати ТМ в будь-якій комбінації кольорів, до того ж допоможе заощадити на державних зборах.
3. Реєструвати словесну ТМ - при прискореній реєстрації комбінованої ТМ державне мито збільшується практично вдвічі.
4. Реєструвати ТМ на одного заявника - число заявників впливає на вартість реєстрації.

Процедуру реєстрації ТМ для отримання домену в зоні .UA рекомендується довірити фахівцям у сфері інтелектуальної власності, які допоможуть підібрати оптимальний варіант реєстрації, а також перевірять написання ТМ відповідно до правил транслітерації.


Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також можуть бути цікаві:
На що необхідно звернути увагу при реєстрації ТМ
У яких випадках доцільно прискорити реєстрацію ТМ або коли поданої заявки недостатньо?
Чому вам можуть відмовити в реєстрації торгової марки?
Про що потрібно пам'ятати, вибираючи класи при реєстрації торгової марки?