Міжнародне патентування за процедурою РСТ (Patent Cooperation Treaty)


международное патентование, PCT
Оскільки патент має територіальний характер, компаніям, які виходять на міжнародні ринки, потрібен захист в інших країнах. Існує кілька способів отримати патент за кордоном :

1) подача заявки у патентні відомства держав, в яких Ви зацікавленні. Важливо знати, що подати заявки в інші країни можна лише протягом 12-ти місяців з дати подачі української заявки. Недоліком даного варіанту є те, що за 12 місяців не завжди встигають визначиться з переліком країн, оплатити мита і підготувати переклади заявок для подальшої подачі.

2) скористатися регіональною системою отримання патенту. Найбільш відомі - Євразійський патент і патент ЄС. Євразійський патент дає захист на території Туркменістану, Республіки Білорусь, Республіки Таджикистан, Російської Федерації, Республіки Казахстан, Азербайджанської Республіки, Киргизької Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Молдова. Особливістю даного регіонального патенту є те, що Ви можете отримати тільки патент на винахід, але не на корисну модель.

Патент ЄС також має свої відмінності. Наприклад після отримання такого патенту, в деяких країнах його потрібно валідувати, тобто сплатити мито та надати переклад всієї або частини заявки на національну мову.

Також як і в першому варіанті, необхідно подати заявку на отримання регіонального патенту на протязі 12-ти місяців з дати подачі української.

3) подати заявку за процедурою PCT. Багато хто помилково вважає, що подача міжнародної заявки передбачає отримання міжнародного патенту, який діє по всьому світу. Насправді це не так. Подача міжнародної заявки передбачає, що після закінчення певного періоду часу необхідно подавати національні заявки. Так навіщо ж потрібно міжнародне патентування?

Головною перевагою процедури PCT є так зване відтермінування - необхідно подати протягом 12-ти місяців одну заявку (а не в усі країни, в яких Ви зацікавлені). Далі пошуковий орган буде проводити міжнародний пошук, по закінченню якого заявка буде опублікована. Після публікації можна подавати національні заявки в патентні відомства кожної вказаної країни, і термін подачі таких заявок вже не 12, а 30 місяців (для деяких країн 31).

За цей час Ви можете визначиться як з переліком країн, так і провести випробування, дослідження, опитування щодо доцільності подальшої подачі заявок в тих чи інших державах. Відповідно і з патентними перекладами, і з оплатою національних мит Ви можете зачекати.

Отримавши результати міжнародного пошуку Ви можете оцінити шанси подальшого отримання патенту, внести зміни в матеріали заявки з метою зменшення ризиків попередньої відмови.

І наостанок, якщо Вас цікавить кілька країн, Ви ще не визначилися зі своїми потенційними ринками, проводите випробування щодо самого винаходу, шукайте інвесторів, то міжнародне патентування за процедурою РСТ найбільш доцільне.

У разі виникнення додаткових питань щодо процедури та вартості патентування за кордоном, звертайтеся до фахівців компанії IPStyle - ми надамо Вам більш повну інформацію.


Якщо Вас зацікавила дана стаття, Вам також можуть бути цікаві:
Патентна система Європейського союзу 2.0.
Патентування промислових зразків в Європейському союзі
Як уникнути звинувачення у порушенні патентних прав (при виведенні нового продукту на ринок)