Попередня заявка на отримання патенту в США


Впродовж багатьох років існує великий інтерес до отримання патентів в США з боку як іноземних, так і американських заявників. До того ж, на законодавчому рівні права на об'єкти інтелектуальної власності в Сполучених Штатах ефективно захищаються. У США офіційним органом, який регулює питання реєстрації і охорони інтелектуальної власності, є Бюро Патентів і Торгових Марок США – USPTO (United States Patent and Trademark Office).Процедура патентування в США відрізняється від системи патентування в інших країнах. Так, однією з головних відмінностей є можливість подачі попередньої заявки (provisional application) на отримання патенту на винахід.Попередня заявка дозволяє зафіксувати дату подачі, тобто вона встановлює дату пріоритету для винаходу, що надалі робить неможливим патентування аналогічного винаходу конкурентам. Проте, для здобуття патенту на винахід, подачі попередньої заявки недостатньо, оскільки зрештою потрібно буде подавати основну заявку (non-provisional application) . Однак, існують і перевагипри подачі попередньої заявки:
- до її оформлення висувається мінімум вимог;
- попередня заявка дешевше за вартістю, ніж основна;
- подача такої заявки дає заявникові 12 місяців, щоб вивчити тенденції ринку, і отже, доопрацювати заявку або відмовитися від подальшого патентування;
- заявка дозволяє використовувати факт її подачі в рекламі і наносити на продукцію попереджувальну маркіровку «Patent pending» протягом 12 місяців з дня її подачі.Попередня заявка повинна містити опис винаходу і заповнену форму встановленого зразка. Опис винаходу може бути у форматі наукової статті, автореферату дисертації, пояснювальної записки. Бажано також, щоб заявка містила ілюстрації до винаходу, які допомагають зрозуміти його суть. Ілюстрації мають бути в чорно-білому кольорі.В тому разі коли передбачається отримання патенту за попередньою заявкою, вона має бути перетворена в основну заявку. При цьому пріоритет основної заявки встановлюється за датою подачі попередньої заявки. Аналогічно визначається і дата початку дії патенту. Якщо над попередньою заявкою не вчиняти жодних дій, через 12 місяців вона втрачає свою силу.При подачі попередньої заявки необхідно враховувати такі моменти:
- попередня заявка не подається на патент для промислового зразка;
- вона не проходить експертизу по суті;
- для попередньої заявки не можна отримати пріоритет по якій-небудь раніше поданій заявці;
- в попередню заявку не можна внести зміни;
- якщо винахідників декілька, всі їх імена мають бути вказані в заявці.


Якщо Ви маєте бажання подати попередню заявку на отримання патенту в США, наші фахівці допоможуть Вам з цією процедурою.Якщо Вас зацікавила дана стаття, Вам також можуть бути цікаві:
Огляд основних законодавчих змін у патентуванні США або як США оголосило війну патентним тролям
Міжнародне патентування за процедурою РСТ (Patent Cooperation Treaty)
Патентний пошук як інструмент конкурентного дослідження