Патентування у Гонконзі


Якщо Ви плануєте захистити свій винахід чи промисловий зразок у Гонконзі, не дивлячись на те, що це округ Китайської Народної Республіки, патенту КНР недостатньо.

Тут, як і в Україні, передбачено патентування винаходів (у законодавстві Гонконгу звучить як “стандартний” патент), корисних моделей (так званий “короткий” патент) і промислових зразків.

“Стандартний” патент діє 20-річний період за умови щорічного підтримання його у силі. Цікаво, що патентне відомство Гонконгу самостійно не проводить експертизу по суті, а користується результатами експертизи інших країн. Так, крім подачі заявки, описи, формули, реферату, креслень, Вам необхідно буде надати інформацію про отримання патенту ЄС, Великобританії та КНР. Якщо патенту в цих країнах немає, то патент у Гонконзі Вам не отримати.

«Короткий» патент діє 4-річний період з можливістю продовження ще на 4 роки. Такий патент вигідно отримувати у тому випадку, якщо Ваше технічне рішення має короткий термін життя - наприклад технологія відеозапису, що застосовується у мобільному телефоні, накопичувач інформації. Адже через 8 років швидше за все вони будуть застарілими і нікому не потрібними. «Короткий» патент Гонконгу можна отримати тільки на підставі патенту виданого у КНР, Великобританії, ЄС або на підставі звіту про міжнародний пошук.

Якщо Вас цікавлять інші питання пов'язані із захистом прав інтелектуальної власності у Гонконзі або Китаї, звертайтеся до фахівців Патентно-юридичної компанії IPStyle.


Якщо Вас зацікавила дана стаття, Вам також можуть бути цікаві:
Патентування промислових зразків в Європейському союзі
Чи можливо запатентувати бізнес-метод в Україні?
Патентування в Росії
Захист прав інтелектуальної власності у Тайвані
Патентування у Китаї