Патентування ідей


«Як запатентувати ідею?» Напевно це питання хвилює кожного, хто придумав або вдосконалив будь-який пристрій або процес. Перспектива приваблива — отримати монопольне право на використання своєї ідеї.

Проте відповідно і українського, і міжнародного законодавства патентуються не ідеї, а технічні рішення. Адже якщо можна було б патентувати будь-які ідеї, то все життя би складалось з монополій - придумав ідею бездротового телефону - і забороняєш її використовувати. Проте насправді технічних рішень реалізації такого телефону може бути багато.

До речі, чимало заявників не тільки в Україні, а і в інших країнах, намагались патентувати самі ідеї. Наприклад, всесвітньо відома компанія IBM подала патентну заявку на спосіб отримання доходу від прав інтелектуальної власності (System and methods for extracting value from a portfolio of assets, заявка США № 20070244837). Звичайно, такий патент на ідею отримання доходу не був виданий.

Для того, щоб запатентувати ідею, Вам необхідно її описати як технічне рішення, тобто вказати приклад його реалізації. Наприклад, патентувати не ідею бездротового телефону, а вже конкретне технічне рішення, описавши основні конструктивні елементи і взаємозв'язок між ними.


Якщо Вас зацікавила дана стаття, Вам також можуть бути цікаві:
Як уникнути звинувачення у порушенні патентних прав (при виведенні нового продукту на ринок)
Патентний моніторинг — козир у конкурентній боротьбі
Патентний пошук як інструмент конкурентного дослідження
Захист патентних прав у сфері інформаційних технологій: територіальна природа патенту в позатериторіальному світі Інтернету
Чи можливо запатентувати бізнес-метод в Україні?