Компанія Google VS захист інтелектуальної власності


У 2014 році за даними BrandZ компанія Google зайняла перше місце в рейтингу найдорожчих брендів світу. В порівнянні з минулим роком, коли компанія займала 5-е місце в рейтингу, вартість бренду зросла на 40% до $ 158 800 000 000
Примітно, що Google підтримує і розробляє ряд інтернет-сервісів і продуктів, отримуючи прибуток в першу чергу від реклами через програму AdWords.
Однак разом з доходом зростає і кількість позовів до Google. Згадати хоча б колективний позов до компанії, поданий американськими батьками, після того як їх діти змогли здійснити випадкові покупки, або застереження міністра продовольства і захисту прав споживачів Німеччини про можливі 50 000 позови, пов'язані з виявленими порушеннями при зборі даних для сервісу Google Street View.

Не відстає Google і в судових тяжбах, пов'язаних зі сферою інтелектуальної власності. Компанія IPStyle підготувала короткий огляд найцікавіших з них.

Всевидюче "око" інтелектуальної власності
Google успішно захистила свій "Google Glass" в суперечці про доменне ім'я в мережі Інтернет в Європі, про це повідомила Всесвітня організація інтелектуальної власності. Суперечка стосувався домену googleglass.es, який активно надавав підроблені продукти і новини "Google Glass". З рішенням за яким права на сайт були передані Google, поки що можна ознайомиться тільки іспанською мовою
Відповідно до матеріалів справи, Google зареєстрував безліч товарних знаків на своє ім'я в Європі, в тому числі Google і Google Glass. Але позивач не використовував ці знаки від імені сайту googleglass.es, який, доречі, був зареєстрований ще в квітні 2013 року.
З рішення випливає, що відповідач створив сайт, на якому не було жодної контактної інформації, а лише пропозиція з посиланнями щодо придбання продукції. Таким чином через домен здійснювалися незаконні операції на об'єкти Google Glass.
Зараз, проводячи спеціальний пошук за ключовим словом "googleglass.es", Google пропонує відповісти на запитання: "Ви мали на увазі googleglass.com?" А потім пропонує офіційний сайт Google Glass як результат попереднього пошуку.
Такі випадки несумлінного використання доменних імен нажаль зустрічаються досить часто. У Всесвітній організації інтелектуальної власності існує навіть спеціальний сервіс з питань доменів в мережі Інтернет.
Доречі, про реєстрацію домену .UA можна прочитати на нашому сайті.


Контрафакт в пошуковій системі "Google" і як з цим боротися?
Канада. У червні 2014 суд зобов'язав Google боротися з контрафактом. Підставою для такого рішення став судовий розгляд між компаніями Equustek Solutions Inc. і Jack. Представники Equustek Solutions Inc. звинуватили Jack в крадіжці їх унікальних технологічних розробок для створення власного продукту. За підсумками судових розглядів що виграла сторона - Equustek Solutions Inc. - вимога від Google заблокувати в "пошуковій видачі" інформацію про конкурента, який скопіював її ідеї і, тим самим, порушив право компанії на інтелектуальну власність, позбавивши можливого прибутку.
Верховний суд Британської Колумбії задовольнив позов, при цьому зобов'язавши Google очистити подібним чином не тільки видачу на домені google.ca, але і по всьому світу. На думку судді, при бажанні користувачі з Канади можуть з легкістю відшукати сайт, який порушує права правовласника, в пошукових результатах інших країн.
Таким чином, Google може незабаром перетвориться на контрафактне сховище.

Вкрадена технологія може спричинити мільярдні збитки
Консорціум Rockstar, створений компаніями Apple, Microsoft, Ericsson, BlackBerry, Sony і EMC, подав позов до окружного суду США по східному округу штату Техас щодо Google, Samsung, LG, Huawei, ZTE, HTC і Pantech в котром були викладені звинувачення в незаконному використанні технології, що лежить в основі пошуковика.
Rockstar стверджує, що Google в своїй мобільній операційній системі Android порушує права щодо 7 патентів, що належать консорціуму, в одному з яких описується технологія автоматичного вибору релевантних рекламних оголошень відповідно до пошуковими запитами користувача (патент US6098065 "Associative Search Engine"). Ця технологія є основною в бізнесі Google, завдячуючі їй компанія заробляє на рекламі в пошуковій видачі. Інші шість компаній потрапили в список відповідачів, через використання платформи Android.
Рішення по цій справі поки що не винесено, однак в разі перемоги позивача, рішення може завдати шкоди не тільки Google, але і компаніям, що надають послуги для мобільних пристроїв на базі Android. До слова, сім з восьми компаній-відповідачів (крім Huawei) вже були змушені платити Microsoft роялті за використання Android, очікуваний дохід від роялті до 2017 складе $ 8,8 млрд. на рік.

Навіть у найбільших компаніях можлива наявність контрафакту і порушення прав. Найкращим варіантом для запобігання майбутніх проблем є патентування винаходів, корисних моделей і промислових зразків, проведення патентного пошуку, а також реєстрація торгових марок і доменних імен, в тому числі на міжнародному рівні. Тільки так ви зможете отримати захист і гарантії своїх прав.


Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також можуть бути цікаві:
Особливості реєстрації авторського права в сфері програмного забезпечення
Захист патентних прав у сфері інформаційних технологій:територіальна природа патенту в позатериторіальному світі Інтернету
Огляд основних законодавчих змін у патентуванні США або як США оголосило війну патентним тролям