Інвестиції в інтелектуальну власність


Економісти ніколи особливо не переймалися питаннями, які б стосувалися об'єднання інтелектуальної власності та економіки. Навіть ті, які все ж замислювалися о можливим тандемі, продовжували висловлювати невпевненість.

Вже давно не є секретом зв'язок між охороною інтелектуальної власності і постійним приростом іноземних прямих інвестицій (ІПІ) в економіку деяких країн світу. Так, наприклад, в 1990 роках в Індії стабільно й динамічно збільшувалися обсяги ІПІ після того, як сталася реформа у сфері захисту винаходів і знаків для товарів і послуг.

Ще одним цікавим прикладом є високе зростання ІПІ в Бразилії в 1996 році, який стався одразу після того, як прийняли закон про промислову власність, гарантуючий охорону патентів протягом 20 років, і додатково систему методів з охорони медикаментів, які ще не були виставлені у продаж .

Інвестиції в науково-дослідницьку діяльність - недешеве задоволення. Жоден інвестор не погодиться вкладати свої гроші (часто величезні суми), якщо не буде впевнений на 100% в тому, що отримає колосальний прибуток. Часто переконливим аргументом виступає охорона інтелектуальної власності, яка служить прискорювачем в просуванні науково-дослідницької діяльності. Крім того, саме охорона інтелектуальної власності приваблює ІПІ, стимулює зовнішні торговельні відносини і формує потрібні умови для передачі нових технологій. Тобто, вносить позитивний внесок у розвиток економіки країни.

Як приклад, можна згадати про Японію, темпи технічного розвитку якої можна сміливо співвіднести з інтелектуальною власністю і, перш за все, з патентної системою.

Це не єдині позитивні приклади про інтелектуальну власність і економічну вигоду, особливо якщо брати до уваги інші аспекти.

На сьогоднішній день інтелектуальна власність виступає одним з основних інструментів в управлінні бізнесом. І найбільше - в Європі і США. Це і допомога при прийнятті рішень про злиття компаній, створення об'єднаних підприємств, інвестування в нові проекти

Ще можна перерахувати багато варіантів розвитку інноваційної діяльності, наприклад, за рахунок державного бюджету. Але інтелектуальна власність і так не стоїть на місці, а її вплив постійно зростає. І більше за все у сфері комунікацій, біотехнологій та інформаційних технологіях.


Якщо Вас зацікавила дана стаття, Вам також можуть бути цікаві:
Ефективні юрисдикції для розміщення об'єктів інтелектуальної власності
Інтелектуальна безпека медичного бізнесу
Реклама як прояв недобросовісної конкуренції
Копіювання зовнішнього вигляду виробу як неправомірне використання ділової репутації
Важливість охорони нових сортів рослин