Корисне: різне

Монополія олів'є, або «Ковбасні» судові справи

Уже зовсім скоро Новий рік і кожен з нас згадує про улюблений салат "олів'є", який для багатьох є невід'ємною частиною свята. З роками класичний рецепт змінився: грудинку витіснила варена ковбаса. Власне, про яку й піде мова далі в статті, точніше, мова піде про "ковбасні" судові справи.


IPStyle: Інтелектуальний зліт

2016 рік став щедрим для ІР-ринку на «інтелектуальні події», однак 2017- й обіцяє бути не менш насиченим та цікавим. Про реформу сфери та новий ІР-суд, про вплив міжнародної судової практики на український ринок та важливість технічних спеціалістів у команді патентної компанії — цими та іншими тенденціями ділились з «УЮ» патентний повірений України, адвокат, директор патентно-юридичної компанії IPStyle, член комітету INTA по боротьбі з контрафактом Марія Ортинська та керівник департаменту винаходів і корисних моделей компанії IPStyle Ірина Ортинська


"Олдскульне" законодавство проти новітніх способів піратства і контрафакту, або чому захист прав ІВ в мережі Інтернет неефективний

У світі Україна славиться не лише своєю кухнею, співучістю, а ще й, на жаль, передовими позиціями у все­світніх рейтингах з піратства. Так, бук­вально за 10 хвилин у просторах українського інтернету у вільному доступі можна знайти безліч книжок, фільмів, музики, за які (скажімо, у США) користувач заплатив би «кругленьку» суму. І вільний доступ у цьому випадку не означає, що правовласники надали українським користувачам безкоштовний доступ до свого контенту з освітньою, культурною чи благодійною метою.


Угода про Асоціацію з ЄС: зміни в правовій охороні окремих об'єктів інтелектуальноївласності

Оскільки Угода з ЄС відкриває для України свої ринки, слід заздалегідь подбати про те, щоб об'єкти інтелектуальної власності, які зайдуть на ринки ЄС з Україною, не порушили європейське законодавство. Безпосередньо питанням інтелектуальної власності в Угоді про асоціацію присвячена глава 9, і зміни зачіпають практично всі об’єкти інтелектуальної власності.


Ефективні юрисдикції для розміщення об'єктів інтелектуальної власності

При реєстрації прав інтелектуальної власності нерідко виникає питання вибору юрисдикції, яка б оптимально поєднувала високий рівень правового захисту і сприятливий режим оподаткування прав інтелектуальної власності.


Інтелектуальна безпека медичного бізнесу

Керуючись власним досвідом пацієнта, можна впевнено стверджувати, що одним з вирішальних факторів у виборі медичного закладу, є його популярність або як у нас зараз прийнято говорити «брендовість». Однак, доводитися констатувати і той факт, що багато хто, навіть відомі медустанови, на жаль, поки не приділяють належної уваги захисту прав інтелектуальної власності.


Реклама як прояв недобросовісної конкуренції

На сьогодні реклама розглядається як двигун торгівлі і разом з тим найбільш дієвий засіб конкурентної боротьби. Саме таке призначення сприяє частим випадкам зловживань у її використанні, стимулює підприємців конкурувати шляхом омани споживачів замість того, щоб пропонувати продукцію більш високої якості та за більш низькими цінами.


Копіювання зовнішнього вигляду виробу як неправомірне використання ділової репутації

В умовах сьогодення ділова репутація є важливим активом будь-якого підприємця, що визначає його позицію на ринку та формується роками клопіткої праці. Статус «ділової» вона отримала недарма, адже завойовується ділом. Ділова репутація підсилює позиції виходу на нові ринки та дає значні конкурентні переваги, оскільки не піддається копіюванню з боку конкурентів і підвищує лояльність споживачів як до окремих видів продукції, так і до підприємства загалом.