Внесення об'єктів інтелектуальної власності до митного реєстру США


Якщо Ви плануєте вивести свої товарів на ринок США важливо захистити свою інтелектуальну власність. Це можливо шляхом реєстрації торгової марки. Ще одним ефективним способом захисту є внесення ТМ в Митний реєстр об'єктів інтелектуальної власності, так як це забезпечує можливість захисту прав правовласника при ввезенні товарів на територію США. Таким чином зменшується обіг контрафактних товарів. Тільки за попередній рік, згідно зі статистикою було зупинено ввезення більш ніж на 20 000 контрафактних товарів.

Для внесення до реєстру необхідно надати інформацію, у тому числі:
 • інформацію про власника ТМ;
 • інформацію про реєстрацію ТМ;
 • контрактні деталі (що підтверджують право на імпорт/експорт);
 • інформацію про виробництво;
 • перелік ліцензіатів і легальних імпортерів;
 • інформація про закордонного власника ТМ.

 • Внесення запису про реєстрацію ТМ у митному реєстрі США відбувається протягом 7-14 днів (з моменту отримання повного пакету документів).
  Для боротьби з контрафактом в США створено спеціальний орган -Бюро з питань контролю за дотриманням імміграційного і митного законодавства Міністерства національної безпеки США ( US Immigration and Customs Enforcement)
  Якщо на митниці було виявило контрафактний товар, він підлягає обов'язковому арешту. У цьому випадку правовласник оригінальної продукції отримає лист-сповіщення про накладення арешту на контрафактний товар, із зазначенням дати імпорту, повної інформації про імпортера та експортера, а також опис товару. Важливо відзначити, що якщо товар визнаний контрафактним, надалі він заборонений для ввезення на територію США.
  Трохи інша ситуація з ТМ, схожими до ступеня змішування з зареєстрованими в США. У разі виявлення таких товарів на митниці, на них накладається тимчасовий арешт строком до 30 діб, протягом яких імпортер може звернутись до правовласника за дозволом на ввезення таких товарів.

  З моменту внесення ТМ до Єдиного Митного реєстру (Customs and Border protection) інформація знаходиться у вільному доступі. Зокрема це допомагає боротися з паралельним (сірим) імпортом.
  Ввезення "сірих" товарів можливе лише за умови, якщо власник ТМ доведе наявність певної різниці (фізичні ушкодження або відмінність у сертифікації) з ліцензованою продукцією.

  Фахівці нашої компанії пропонують комплекс послуг із захисту прав інтелектуальної власності на митниці в США, в тому числі:
 • підготовка та реєстрація ТМ в Митному реєстрі об'єктів ІВ;
 • юридичний супровід при виявленні контрафактних товарів;
 • захист інтересів правовласника.


 • Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також можуть бути цікаві:
  Захист прав інтелектуальної власності на митниці
  Попередня заявка на отримання патенту в США
  На що необхідно звернути увагу при реєстрації ТМ
  Шляхи захисту прав на об'єкти промислової власності