28 БЕР 2017


Компанія IPStyle провела семінар з захисту товарних марок при виході на зарубіжні ринки

Директор патентно-юридичної компанії IPStyle Марія Ортинська і патентний повірений Російської Федерації Андрій Філатов виступили спікерами на проведеному в форматі бізнес-сніданку освітньому семінарі.

​Гостями заходу стали представники провідних компаній України та зарубіжжя, які планують вихід на ринки країн Європи, РФ або розширення номенклатури своєї продукції для збуту в країнах Європи, РФ.​Зокрема, Марія Ортинська зупинилася на практичних порадах про способи мінімізації ризиків пред'явлення претензій при виході на зарубіжні ринки, і будучи членом комітету Міжнародної асоціації торговельних марок (INTA) по боротьбі з контрафактом, розповіла про внесення об'єктів інтелектуальної власності до митного реєстру як інструменті боротьби з контрафактом.

​Великий інтерес в учасників семінару викликала доповідь Андрія Філатова, який лише на кілька днів приїхав до Києва. У своїй презентації патентний повірений РФ торкнувся таких тем:

  • Правова охорона товарного знака, фірмового найменування та комерційного позначення в Росії.
  • Що робити якщо в реєстрації товарного знака відмовили?
  • Чужий товарний знак заважає господарської діяльності - шляхи його анулювання.
  • Елемент товарного знака, що не охороняється - що це?


​А. Філатов виділив моменти в реєстрації засобів індивідуалізації, які є однаковими з Україною, а які суттєво відрізняються.
​​


​«Власником товарного знака, на відміну від законодавства України, в Росії може бути тільки юридична особа або індивідуальний підприємець, тобто фізична особа, не має право зареєструвати на себе товарний знак. Це пояснюватися тим, що ТЗ призначений для індивідуалізації товарів або послуг для третіх осіб, тобто для підприємницької діяльності. Однак на практиці дана законодавча норма діє тільки на заявників з Росії, тобто іноземна фізична особа, може безперешкодно зареєструвати товарний знак, як шляхом подачі національної заявки, так і шляхом подачі міжнародної заявки із зазначенням РФ»
, - один із прикладів навів А. Філатов.

​Також були розглянуті приклади з останніх судових розглядів про права на використання товарних знаків і фірмових найменувань.

​Крім того, окремо А. Філатов зупинився на питанні введення єдиного товарного знака Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), який може запрацювати вже в 2017 році.