13 ГРУД 2016


ТМ у Швейцарії: анулювати свідоцтво на торговельну марку тепер можна буде через Патентне відомство

З 1 січня 2017 року у Швейцарії вводиться нова адміністративна процедура. Анулювати свідоцтво на торговельну марку у зв'язку з невикористанням, тепер можна буде не тільки через суд, але і подавши заявку до Швейцарського патентного відомства (Швейцарський федеральний інститут інтелектуальної власності (ІВ)). Адміністративна процедура передбачається як більш швидка та дешева альтернатива судовому розгляду.


Важливо знати про нову процедуру анулювання свідоцтва на ТМ в Швейцарії:

● Подати заявку щодо анулювання свідоцтва на торговельну марку у зв’язку із невикористанням зможе будь-яка особа.

● Анулювати через невикористання можна буде свідоцтво на торговельну марку, зареєстровану як за національною, так і міжнародною процедурою.

● Заявка щодо анулювання свідоцтва на ТМ у зв’язку із невикористанням буде подаватися у письмовій формі, у Швейцарське патентне відомство.

● Доказування невикористання знаку - обов'язок заявника, тож серед документів, необхідних для подачі - підтверджуючі, що знак дійсно не використовується. Якщо ж є намір лише часткового анулювання, то всі товари і послуги, щодо яких свідоцтво повинно бути анульоване, вказуються в заявці.

● Документами, що підтверджують ймовірність справжнього невикористання знака можуть бути результати онлайн-пошуку, витяги та прінт-скріни з веб-сторінок, результати дослідження ринку, свідчення третіх сторін та інше.

● Якщо Швейцарське патентне відомство визнає, що наданих доказів недостатньо, в запиті щодо анулювання свідоцтва буде відмовлено.


А що ж робити, якщо Ви є власником торговельної марки, проти якої подали заяву щодо анулювання і аргументують це невикористанням? В такому випадку є два варіанти. По-перше, Ви можете довести, що ТМ дійсно використовувалась безперервно протягом 5-ти років перед датою заповнення запиту щодо анулювання (таку можливість передбачає ст. 12 Швейцарського закону про торговельні марки). В іншому разі, Вам як відповідачу прийдеться навести підстави, що виправдовують невикористання ТМ (наприклад, обмеження імпорту чи заборона використання законом).

Що до оплат за процедуру анулювання свідоцтва на ТМ в разі її невикористання, то офіційні збори передбачаються такі ж, як і за процедурою опозиції – 800 швейцарських франків.