07 ГРУД 2016


Відбулася зустріч експертів ДСІВ та Укрпатенту з американським юристом Лео Гуреффом


​7 грудня 2016 року на базі Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) за сприяння патентно-юридичної компанії IPStyle відбулася зустріч, присвячена розгляду світових тенденцій у сфері охорони та захисту прав інтелектуальної власності (ІВ), особливостей патентування та реєстрації знаків для товарів і послуг у США. Американський досвід українським експертам з ІВ презентував юрист юридичної фірми MG-IP Лео Гурефф.


Більшу частину зустрічі було проведено у форматі продуктивного дружнього спілкування. Лео Гурефф ознайомив аудиторію, яка складалася з експертів та правників Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) та Укрпатенту, з основними складовими патентної системи США, вимогами до фахівців патентної сфери, відмінностями між патентними агентами та патентними юристами, процесом подання та супроводження заявок на патенти та знаки для товарів і послуг. Розглядаючи особливості функціонування Бюро патентів і торговельних марок США (USPTO), фахівець, на прохання аудиторії, зупинився на особливостях організації роботи експертів відомства та практичних аспектах взаємодії із заявниками, навів усереднені показники строків розгляду заявок на патенти.

Директор з питань експертизи Укрпатенту Наталія Петрова, у свою чергу, повідомила про особливості роботи патентної експертизи в Україні, відзначивши деякі спільні та відмінні риси системного характеру в роботі патентних відомств. У ході подальшого обговорення практичних аспектів діяльності патентних юристів у США директор компанії IPStyle Марія Ортинська звернулася до питань забезпечення максимальної широти патенту для задоволення потреб заявника та формування стратегії захисту прав ІВ в процесі їх набуття. Участь у загальній дискусії взяли в.о. Голови ДСІВ Антоніна Малиш і начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова. Розгляд можливостей прискорення процедури патентування під час подання заявки та після прийняття заявки до розгляду, а також механізмів і причин проведення повторної експертизи та перегляду патентів, надали можливість фаховій аудиторії значно розширити своє уявлення про функціонування однієї з найбільш розвинених патентних систем світу.

Завершуючи зустріч, Наталія Петрова подякувала Лео Гуреффу та представникам компанії IPStyle за надану українським фахівцям можливість отримати інформацію про специфіку функціонування патентної системи США «з перших рук», а також висловила побажання щодо подальшої продуктивної співпраці та регулярного обміну досвідом.

За матеріалами
ДП "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) (посилання на джерело).