21 ЖОВТ 2016


Новини з-за кордону: зміни у системі оплати за охорону прав ІВ в Польщі

Згідно зі змінами від 14 жовтня 2016 року тепер діють нові, зменшені розміри зборів за реєстрацію прав ІВ у Польщі. Особливо актуальною ця інформація стане для потенційних власників торгівельних марок і промислових зразків.

Щодо торгівельних марок, то в основному, зміни торкнулися системи покласової оплати (‘pay-per-class’system'). Згідно зі змінами, тепер заявникові необхідно сплатити значно менше, якщо він подає заявку лише в одному класі, а от за другий і третій клас вартість вже дещо зростає. Якщо раніше збір за подачу заявки від одного до трьох класів становив 550 злотих ( приблизно 137, 5 євро), то тепер за первинну подачу заявки в одному класі доведеться заплатити 450 злотих (112 євро), а за кожен наступний клас – додатково 120 злотих. Що ж до оплат за подовження дії свідоцтва, вартість лишається такою ж, коли ідеться про один, два чи три класи (400 злотих за кожен клас). Якщо ж класів понад три – власникові потрібно буде сплатити трохи менше, ніж раніше – 400 злотих замість 450. Суттєво знижено вартість процедури подачі опозиції – тепер вона становить всього 600 злотих (до 14.10.16 – 1000 злотих).

​Приємні новини очікують і на потенційних власників промислових зразків. Тепер, річний збір за підтримання права на промисловий зразок становитиме 150 злотих замість 400 за перші 5 років. За наступні п’ять – вартість складатиме 250 злотих (замість 1000 як було раніше). За продовження дії права на промисловий зразок на 11-15 роках власник повинен буде сплатити лише 500 злотих, а не 2000. Якщо ж необхідно підтримувати чинність права і далі, протягом 16-20 років з часу його реєстрації – вартість такої процедури складе 1000 злотих замість 3000, і, насамкінець, за продовження дії права до 25 років потрібно буде сплатити 2000 злотих (а не 4000). Треба зауважити, що вартість зборів за подачу заявки лишається без змін.

Поряд із цим варто пам’ятати, що всі одноразові платежі, які стосуються подачі заявки, клопотання чи інших дій, зроблених до 14 жовтня 2016 року, мають бути сплачені у відповідності зі старішими правилами. Нове регулювання не стосується платежів щодо подовження дії охоронних документів, які були сплачені до вступу в силу цих змін.

Значні зміни у вартості послуг, які стосуються реєстрації та підтримання прав на об’єкти інтелектуальної власності у Польщі несуть за собою безперечні переваги для потенційних власників ТМ і промислових зразків і покликані стимулювати національний розвиток інвестицій та розробок у сфері інтелектуальної власності.