08 ЛИП 2016


Відбувся Діалог Україна-ЄС з питань інтелектуальної власності


06 липня 2016 року відбулося засідання в рамках діалогу між Україною та Європейським Союзом. Засідання було присвячено обговоренню питань права інтелектуальної власності та поточного реформування законодавства ІВ в Україні відповідно до Угоди про асоціацію. Подія проходила в будівлі Кабінету Міністрів України в Києві. У засіданні брали участь представники Верховної Ради, Державної служби інтелектуальної власності, українського уряду з одного боку, і представництво Європейського Союзу в Україні з іншого.

Активну участь в діалозі брала Міжнародна організація по торговим маркам (INTA), яка сприяла Єврокомісії у підготовці до проведення діалогу, а також зробила свій вклад у розробку пропозицій і рекомендацій для України. Директор IPStyle, Марія Ортинська, яка є членом комітету INTA по боротьбі з контрафактом, виступила в якості представника від Міжнародної асоціації по торговим маркам в діалозі.

Під час засідання було обговорено як приведення законодавства України у відповідність до міжнародних стандартів згідно з Угодою про асоціацію, так і імплементація норм і практична їх реалізація в системі охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Так, депутати ВРУ надали останню інформацію про роботу над проектами законів про захист від інтернет-піратства та про інтернет-комерцію, реформування законодавства в сфері промислової власності. У числі учасників діалогу були представники Міністерства Економічного розвитку і торгівлі, а також інших міністерств, включаючи Міністерство охорони здоров'я і Міністерство аграрної політики і продовольства, так як окрему увагу під час проведення діалогу було приділено питанням захисту прав інтелектуальної власності у фармацевтичній сфері, а також захисту від підробок в агропромисловості. Крім того, до розгляду були представлені питання реформування в сфері авторського права, роялті, захисту прав на програмне забезпечення.