23 ЧЕРВ 2016


Семінар UBA "Охорона ПЗ не авторським правом: експертиза заявок на патенти, судова практика" - 22 червня


22 червня відбувся третій, завершальний семінар в рамках обговорення захисту прав на технічні рішення в сфері IT. Засідання організовувалося профільними комітетами Української асоціації правників (UBA): комітетом інтелектуальної власності та комітетом з питань телекомунікацій, IT та Інтернету.

Фінальна зустріч була повністю присвячена питанням патентування програмного забезпечення в Україні та світі. Учасники отримали можливість почути думки суддів, експертів Укрпатенту, провідних українських юристів, що спеціалізуються на праві інтелектуальної власності щодо різних правових нюансів, а також практичних аспектів патентування та захисту прав на винаходи і корисні моделі в сфері інформаційних технологій.

Згідно з українським законодавством, програмне забезпечення як таке не може бути об'єктом винаходу або корисної моделі; отримати патент можливо тільки на технічне рішення в сфері IT. В силу специфіки галузі, процедура патентування SOFTWARE, як і подальший захист прав на запатентоване технічне рішення, як правило, досить неоднозначні та викликають безліч питань і дискусій.

У числі тем, що обговорювалися на заході 22 червня були підстави відмови Укрпатентом у видачі патентів, що стосуються способів, використовуваних у комп'ютерних програмах, а також бізнес-методів, можливості уніфікації підходу формальної експертизи Укрпатенту до прийняття та відхилення заявок. В тому числі, велика увага була приділена аналізу зарубіжного досвіду видачі SOFTWARE патентів, зокрема підходу, що застосовується при розгляді заявок за процедурою PCT.

Директор IPStyle, патентний повірений і адвокат Марія Ортинська взяла участь в семінарі в якості спікера. Марія висловилася на користь патентування розробок в сфері IT із необхідністю звернення до закордонної практики та імплементації ефективних способів захисту прав на них.