22 ЧЕРВ 2016


Нова редакція Закону Республіки Білорусь «Про товарні знаки і знаки обслуговування» скоро набуде чинності


Законом республіки Білорусь «Про внесення змін та доповнень до деяких законів республіки Білорусь з питань правової охорони товарних знаків і знаків обслуговування» вводиться ряд змін, спрямованих на удосконалення процедури реєстрації ТМ в Білорусі. Вони стосуються як особливостей подачі заявок та окремих стадій реєстрації, так і строків в рамках процедури реєстрації та правових аспектів оскарження рішень патентного відомства.

Зміни та нововведення, передбачені новою редакцією Закону:

 • надання можливості заявнику подавати довіреність і документи, що підтверджують сплату мит протягом 2-х місяців з дати надходження заявки на реєстрацію ТМ до патентного органу. Згідно із ще чинною редакцією, зазначені документи подаються тільки одночасно з самою заявкою на реєстрацію.

 • публікація відомостей про заявку на реєстрацію ТМ на офіційному сайті патентного органу. Відповідно до Закону, після проходження попередньої експертизи, в разі прийняття рішення про прийняття до розгляду, заявка буде публікуватися протягом 2-х місяців з дати прийняття такого рішення.

 • встановлення часових рамок проведення експертизи. Якщо раніше чітких строків не передбачалося, то, відповідно до Закону, експертиза заявленого позначення повинна буде проводитися в строк, що не перевищує 2-х років з дати прийняття рішення про прийняття заявки до розгляду.

 • надання заявнику права на відновлення таких строків:
  - для відповіді на запит попередньої експертизи;
  - для відповіді на запит основної експертизи;
  - для подачі клопотання про проведення повторної експертизи;
  - для подачі скарг до Апеляційної ради.
  Подати клопотання про поновлення строку можна буде не пізніше 3-х місяців з дня закінчення пропущеного строку, за умови сплати мит та наявності поважних причин такого пропуску.

 • зміни строків в рамках процедури визнання товарних знаків загальновідомими:
  - відомості про внесені до переліку загальновідомих товарні знаки публікуватимуться протягом 2-х місяців з дати їх внесення до відповідного переліку (колишній строк становив 3 місяці);
  - строк на оскарження рішень Апеляційної ради про визнання ТМ загальновідомою скоротиться з 1-го року до 6-ти місяців.

  Зміни в законодавстві Білорусі в сфері торговельних марок набувають чинності 15 липня 2015 року.

  Заявки на реєстрацію, розгляд яких не буде завершено до дати набуття чинності нової редакції Закону, розглядатимуться відповідно до норм редакції Закону, що діяла до вищевказаної дати.

  Інші матеріали для ознайомлення:
  Міжнародна реєстрація торгової марки
  Чому вам можуть відмовити в реєстрації торгової марки?
  На що необхідно звернути увагу при реєстрації ТМ