28 КВIТ 2016


26 квітня відбувся Практикум Марії Ортинської "Особливості укладання ліцензійних договорів, виплати роялті, а також передачі прав на об'єкти права інтелектуальної власності".
26 квітня, ЛІГА:ЗАКОН спільно з IPStyle провели практикум. Серед учасників - юристи, керівники українських компаній, в числі яких представники фармацевтичної, IT, банківської, агро, промислової та інших сфер.

Марія розповідала про правове регулювання договірних відносин у сфері права ІВ, звертаючи увагу на юридичні та податкові аспекти, наводила приклади з судової практики і розкривала найбільш проблемні та цікаві для учасників теми, такі як реєстрація ліцензійних договорів, особливості виплати роялті, використання публічних ліцензій і багато інших .

"Перш ніж укладати договір про передачу прав на об'єкт права ІВ, по-перше, переконайтеся в тому, що права на об'єкт будуть дійсні на момент укладення договору. Важливими є й інші моменти. Наприклад, при передачі прав на технічне рішення, необхідно визначити, чи можливо захистити об'єкт як винахід або ж корисну модель, і визначити обсяг охорони. А якщо ви плануєте виходити на закордонні ринки, важливо також враховувати можливість подачі заявок в інші країни. Як не всі країни є учасниками Договору про патентну кооперацію, так і патент на корисну модель можна отримати тільки в деяких з країн, "- зазначила Марія.