25 БЕР 2016


Відбувся семінар Марії Ортинської "Все, що потрібно знати про патентування в Україні та за кордоном".
Компанія IPStyle провела захід, присвячений особливостям патентування винаходів і корисних моделей.

Учасники отримали можливість зважити всі «за» і «проти» отримання патенту, з'ясувати, які переваги отримує його власник та в яких випадках патентування необхідно. Марія Ортинська поділилася знаннями про особливості складання формули винаходу та критерії патентоспроможності. Як отримати максимальний обсяг охорони для технічного рішення - питання, яке цікавило більшість слухачів.

«Метою заявника повинно бути не просто отримання патенту. Патент повинен забезпечувати реальну охорону прав на винахід. При складанні патентної документації необхідно передбачити у тому числі можливі дії третіх осіб», - зазначила Марія.

На семінарі також розглядалися як цілі та переваги проведення патентних пошуків, так і особливості патентування за міжнародною процедурою. Марія розповіла про отримання патенту Європейського патентного відомства (ЄПВ) та останні тенденції в цій сфері. «Подача заявки на патент ЄПВ означає отримання патенту, що діє автоматично лише на території 6-ти країн. Для всіх інших учасників Європейської патентної організації (ЕПО) необхідна валідація патенту і оплата окремих зборів. До речі, зовсім недавно до ЕПО приєдналася і Молдова », - розповіла Марія.

Крім того, обговорювали, в чому відмінності між винаходами і корисними моделями, що і коли доцільніше патентувати, які особливості отримання software патентів і багато іншого. Наприкінці семінару слухачі отримали можливість поставити запитання.