01 БЕР 2016


Семінар Марії Ортинської «Об'єкти права інтелектуальної власності - як основний атрибут франшизи» в рамках виставки «Франчайзинг 2016».

23 лютого адвокат і патентний повірений Марія Ортинська провела семінар на виставці «Франчайзинг 2016», яка проходила в КиївЕкспоПлаза.
Як захистити права інтелектуальної власності при укладенні договору франчайзингу - головна тема виступу. Марія переконувала слухачів, що, перш ніж укласти договір, майбутні сторони мають впевнитися, що їх права ІВ надійно захищені.


Інтелектуальна власність - цінність, яку складніше за все захистити, так як в цій сфері дуже важко довести наявність порушень. Судові процеси можуть тривати роками, і навіть якщо ви виграєте спір, час буде згаяно. Тому, перш ніж купувати/продавати франшизу, необхідно підготувати міцну основу (платформу) для партнерських відносин, укладення договору та функціонування компанії. Так, ви зможете бути впевнені, що порушники нестимуть відповідальність, і вам не доведеться сподіватися лише на добропорядність ваших партнерів.

Під час семінару Марія розповіла:
  • як підготуватися до укладення договору франчайзингу з точки зору прав ІВ;
  • які переваги надає зареєстрована ТМ;
  • про захист зовнішнього вигляду продукції шляхом отримання патенту на промисловий зразок;
  • про масштабування бізнесу: що потрібно знати про захист об'єктів права інтелектуальної власності у інших країнах;
  • як уникнути звинувачень в порушенні чужих прав ІВ та захистити власні права.