26 ЛЮТ 2016


Марія Ортинська увійшла до складу робочої групи АПУ з напрацювання змін стосовно ефективного врегулювання доменних спорів

24 лютого під егідою Асоціації Правників України, відбулася Установча зустріч робочої групи з напрацювання змін стосовно ефективного врегулювання доменних спорів ініційована Комітетом АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету разом з Комітетами АПУ та ААУ з інтелектуальної власності.

Питання, що розглядалися:
1. Механізм розкриття повної інформації про особу-реєстранта ( в т.ч. ПІБ, місце проживання фізичної особи) в досудовому порядку (впровадження Illustrative Disclosure Framework).
2. Досудові обмеження (заборона дій) щодо спірних доменних імен.
3. Шляхи вдосконалення судового захисту прав у доменних спорах.
4. Перспективи впровадження альтернативних способів розгляду доменних спорів - свій арбітраж чи UDRP.

До робочої групи увійшли партнери та керівники юридичних компаній, наукові діячі. Кожен з учасників представив пропозиції щодо вдосконалення процедури вирішення доменних спорів, які були винесені на загальне обговорення.

Адвокат та патентний повірений Марія Ортинська також розробила власні пропозиції, які вона озвучила під час зустрічі. Марія Ортинська вважає, що основними проблемним питанням щодо ефективного врегулювання доменних спорів та захисту прав інтелектуальної власності є отримання даних WHOIS.

Програма мінімум:
- надання даних WHOIS щодо порушення прав на об’єкти інтелектуальної власності за заявками власників цих прав.
Програма максимум:
- публічний доступ до WHOIS.