23 ЛЮТ 2016


Підсумки практикуму «Вікно в Європу. Як захистити інтелектуальну власність при виході на зарубіжний ринок: бренд, продукт і технологія».

17 лютого, за підтримки ЛІГА Закон, відбувся практикум директора IPStyle Марії Ортинської «Вікно в Європу. Як захистити інтелектуальну власність при виході на зарубіжний ринок: бренд, продукт і технологія».

У заході взяли участь керівники та власники компаній, юристи та начальники юридичних відділів.
Практикум був присвячений питанням захисту прав інтелектуальної власності в Україні та різних країнах світу.
Зокрема, патентний повірений Марія Ортинська розповідала про особливості, переваги та недоліки реєстрації торгової марки за національною процедурою та за Мадридською угодою або Протоколом до неї. Підчас розгляду питання щодо реєстрації та захисту ТМ, особливу увагу було приділено регіональній торговій марці Європейського союзу (Community Trademark), а також законодавчим змінам, що очікуються у березні 2016-го року.
Також була висвітлена тема захисту торгових марок в країнах, які не є учасниками Мадридської угоди та Протоколу, зокрема, Канади, Чілі, ОАЕ.
Не менш актуальне питання практикуму — захист зовнішнього виду продукції. Обговорювали особливості патентування промислових зразків в Україні та інших країнах, зокрема відповідно до Гаазької угоди, розглянули особливості подачі заявки на промисловий зразок з заявленням максимально широкого обсягу захисту та подачу промислового зразка у декількох варіантах.
Марія також наголосила увагу на змінах, що очікують Україну у зв’язку з підписанням угоди про Асоціацію з ЄС, в тому числі щодо охорони незареєстрованих промислових зразків, а також збільшення терміну дії патенту на промисловий зразок.
Що до патентування винаходів та корисних моделей, то були розглянуті основні відмінності між винаходом та корисною моделлю. Марія Ортинська розкрила особливості подачі міжнародної заявки відповідно до Договору про патентну кооперацію (PCT) і патентування в США, включаючи подачу попередньої (provisional) і основної патентної заявки.
Крім того, на практикумі говорили про особливості складання формули винаходу (корисної моделі), зокрема, формулювання незалежних і залежних пунктів формули.

На завершення учасники мали нагоду отримати практичні поради та відповіді на запитання.