26 СIЧ 2016


Зміни у порядку розгляду заявок на реєстрацію торгових марок в Польщі скоро набудуть чинності.

Змінюється сутність процедури: якщо зараз опозиція може бути подана тільки після реєстрації ТМ для визнання її недійсною, то зі вступом змін у силу треті особи отримають можливість не тільки подавати опозиції до реєстрації, але й подавати заперечення на стадії проведення експертизи. Дані зміни суттєво прискорять процедуру реєстрації ТМ в Польщі.

Особливості нової процедури

 • Після отримання заявки Польське патентне відомство буде вносити відомості про заявлену торгову марку в онлайн базу (це не буде вважатися офіційною публікацією).

 • На стадії проведення експертизи патентне відомство перевірятиме наявність тільки абсолютних підстав для відмови у реєстрації. При цьому після внесення відомостей в онлайн базу у третіх осіб з'явиться право подавати в патентне відомство заперечення, які повинні базуватися тільки на абсолютних підставах для відмови, включаючи несумлінність заявника.

 • Лист із запереченням на стадії проведення експертизи для патентного відомства матиме лише інформативний характер. При цьому відомості, які воно містить, зможуть зробити істотний вплив на винесення відомством остаточного рішення.

 • Якщо патентне відомство не виявить підстав для відмови або заперечення будуть подолані, заявка на реєстрацію ТМ буде опублікована в Офіційному бюлетені відомства.

 • З моменту офіційної публікації треті особи зможуть протягом 3 місяців подавати опозиції проти реєстрації торгової марки, грунтуючись вже тільки на відносних підставах для відмови. Тобто, опозиція зможе бути подана власником більш ранньої торгової марки, або особою, чиї економічні або особисті права можуть бути порушені у разі здійснення такої реєстрації.

 • Якщо опозиція буде подана, то заявник і третя особа повинні будуть прийти до згоди протягом 2-х місяців після отримання повідомлення з патентного відомства (термін може бути продовжений, але не більше ніж на 4 місяці). Якщо угоди не зможе бути досягнуто, між стороною та особою, яка подала опозицію, почнеться змагальний період.

 • Крім того, що стосується анулювання ТМ та її дострокового припинення у зв'язку із невикористанням, не потрібно буде доводити законний інтерес для того, щоб розпочати процедуру.

  Зміни у законодавстві Польщі набувають чинності з 15 квітня 2016 року.

  Інші матеріали для ознайомлення:
  Стаття щодо чинної процедури реєстрації ТМ у Польщі
  Якщо ви отримали відмову в реєстрації ТМ
  Чомувам можуть відмовити в реєстрації торгової марки?

  Якщо у Вас залишилися питання, задайте їх нашим експертам у розділі онлайн-консультації або по телефону.