26 ВЕР 2014


Марія Ортинська виступила на круглому столі, який присвячений майбутньому фармацевтичних компаній, в зв'язку з ратифікацією Угоди про Асоціацію України та ЄС.

Під час круглого столу, Марія Ортинська розповіла щодо нововведень у зв'язку з ратифікацією Угоди.
Зокрема, Україна взяла на себе зобов'язання відкрити базу даних поданих заявок на реєстрацію торгових марок (ТМ). Це означає, що процедура попередніх пошуків, які проводять компанії перед реєстрацією ТМ, буде значно дешевше. В свою чергу, це дозволить підприємствам відслідковувати можливі порушення їх прав ще до реєстрації ТМ.
Угода також передбачає і охорону даних, наданих з метою отримання дозволу на виведення лікарського засобу на ринок.Так, якщо Сторона Угоди вимагає подачі даних досліджень щодо безпечності та ефективності лікарського засобу для надання дозволу на виведення на ринок такого продукту, Сторона на період не менше ніж 5 років з дати першого дозволу Сторони не буде дозволяти іншим заявником виводити такий чи подібний препарат на підставі дозволу, наданого заявнику, який подав дані досліджень, за винятком випадків, коли заявник не дав своєї згоди.