16 ВЕР 2014


16 вересня 2014 в день ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, відбулася дискусійна панель «На шляху до ЄС: гармонізація законодавства і майбутні реформи».

Марія Ортинська, патентний повірений України, директор Патентно-юридичної компанії «IPStyle» виступила в рамках обговорення, зупинившись на основних нововведеннях у сфері інтелектуальної власності в зв'язку з ратифікацією Угоди про Асоціацію.
Марія зазначила, що особливо зміни торкнуться законодавства про торгові марки, промислових зразках і географічних найменуваннях. Останнє стосується заборони на використання українськими виробниками ряду назв сирів і вин (рокфор, фета, шампанське). Слід зазначити, що Угода передбачає відкриття бази патентного відомства про зареєстровані торгових марках. Зараз за проведення перевірки однієї назви необхідно платити 720 грн., В Євросоюзі ж бази відкриті. Другим позитивним моментом є спрощення порядку подачі опозиції (заперечення) на реєстрацію торгової марки. Вітчизняна проблема декларативності характеру патентів на промислові зразки також повинна бути вирішена за допомогою нових правіл.В відміну від України, де критерієм патентоспроможності вважається тільки "новизна", в ЄС є поняття «індивідуальний характер», а також більш жорсткі критерії охорони промислового зразка. Таким чином, впровадження європейських механізмів дозволить боротися з «патентними тролями».