21 СЕРП 2014


Ну, дистриб'ютор, ну, постривай!
Про врегулювання правовідносин з дистриб'юторами в короткому огляді далі

Існує значна кількість питань, які слід в деталях продумати і передбачити, перед тим як вступити в правовідносини з дистриб'ютором в будь-якій країні.
Практичні поради, як захистити себе і свій бізнес:
1. Простіше прорахувати ризики з тим, щоб надалі уникнути небажаних наслідків.
2. Пам'ятайте, що будь-які правовідносини не вічні, тому необхідно не тільки укладати дистриб'юторські договори, а й детально прописувати в них питання інтелектуальної власності.
3. Якщо з яких-небудь причин ви вважаєте висновок дистриб'юторського договору неможливим, то, виходячи з ситуації, судової практики, слід укласти додаткову угоду, яка врегулює питання інтелектуальної власності, наприклад, ліцензійне. Так ви зможете захистити свої права.
4. Якщо між вами і дистриб'ютором відсутні юридично оформлені договірні відносини, то слід зберігати всі документи (листування, фотографії продукції та інші документи), які можуть послужити як докази фактичних договірних правовідносин між вами і вашим дистриб'ютором.
5. По можливості уникайте надання листів-згод, а якщо ви все ж зобов'язані їх надати, то прорахуйте, які існують ризики в зв'язку з такою дією, і включіть в договір пункти, які убезпечать вас від несприятливих наслідків.

Якщо Вас зацікавила інформація, детальніше Стаття Марії Ортинської і Анни Ляшенко