31 ЛИП 2014


Практично кожному українському виробнику харчової продукції необхідно буде провести аудит всіх своїх найменувань, вчасно перейти на інші, а також донести до свого споживача такі зміни.

Таку думку висловила керівник Патентно-юридичної компанії IPStyle Марія Ортинська в рамках практикуму «Як не бути звинуваченим у порушенні прав інтелектуальної власності в ЄС та захистити свої права?», організованого Національною мережею практикумів "Вища ЛІГА" (компанія ЛІГА:ЗАКОН) 30 липня 2014 року.

У ході бізнес-зустрічі розглядалися питання, що стосуються захисту прав ІВ на території ЄС, особливостей розгляду судових справ з інтелектуальної власності в країнах ЄС, внесення об'єктів ІВ до митного реєстру.

Крім цього Марія Ортинська детально зупинилася на змінах у сфері інтелектуальної власності, які вступлять в силу після ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС: «Тема захисту прав ІВ в ЄС вибрана не випадково. Безпосередньо інтелектуальній власності в Угоді присвячена вся глава 9, а зміни зачіпають практично всі об'єкти - від авторського права і суміжних прав, до торгових марок, промислових зразків, географічних позначень і т. д.».

«Слід заздалегідь подбати про те, щоб об'єкти, які зайдуть на ринки ЄС з України, не порушили європейське законодавство, оскільки наслідки можуть бути найгірші, - зазначила Марія Ортинська. - І навіть якщо компанія не планує виходити на ринок ЄС, положення цієї Угоди з ЄС так чи інакше торкнуться і її бізнесу».