16 ЛИП 2014


Найбільша кількість зловживань патентними тролями - в автомобільній промисловості. Таку думку висловила керівник компанії IPStyle Марія Ортинська 15 липня в ході прес-брифінгу, присвяченого боротьбі з патентними тролями в Україні, організатором якого виступила компанія ЛІГА:ЗАКОН.

У заході взяли участь Голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковиня, представник Міндоходів, члени Всеукраїнської Асоціації автоімпортерів і дилерів.

У зв'язку з підписанням економічної частини Угоди з ЄС Україна буде зобов'язана імплементувати європейські правила реєстрації об'єктів ІВ, які допоможуть у боротьбі з патентним тролінгом. Разом з тим Держслужба інтелектуальної власності вже розмістила на своєму сайті проект Закону, який також спрямований на боротьбу з патентними тролями.

«Законопроект передбачає можливість ще до видачі патенту ознайомитися з матеріалами поданих заявок, і у випадку якщо компанія вважає, що заявка подана на новий об'єкт і надалі будуть існувати ризики зловживання правами, вона може подати протест з аргументами проти видачі такого патенту», - коментує Марія Ортинська.

Крім того, ратифікація та імплементація Угоди з ЄС внесе істотні зміни в законодавство. Буде введений новий критерій патентоспроможності - індивідуальний характер. На сьогодні в Україні єдиний критерій - новизна, яку, на жаль, патентне відомство не має повноважень перевіряти. Крім цього, буде забезпечено захист незареєстрованих промислових зразків - законодавство ЄС передбачає можливість захисту як зареєстрованих, так і незареєстрованих промислових зразків.