24 ЧЕРВ 2014


Керівник компанії IPStyle Марія Ортинська виступила з доповіддю на круглому столі "Авторські права та інтелектуальна власність у медіа бізнесі: гра за правилами і без", який відбувся 23 червня в прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ.

Експерти розглянули реалії управління авторськими і суміжними правами у медіа бізнесі в Україні, а також проблемні питання охорони авторського права та вплив міжнародних угод на дотримання авторських прав у нашій країні.

У своєму виступі Марія Ортинська акцентувала увагу на важливості дотримання немайнових прав, розповіла про співвідношення авторського права та торгових марок - про випадки, коли не можна реєструвати ТМ у зв'язку з порушенням прав. Крім того, керівник компанії IPStyle підняла питання про захист телеформатів в Україні: «У зв'язку з масовим розвитком телебачення і нових видів телепередач - ток-шоу, реаліті та талант-шоу виникає гостра потреба в їх охороні, - вважає Марія Ортинська. - Більшість спроб зводяться до захисту авторським правом, але і це завдання не з легких. В першу чергу це пов'язано з відсутністю визначення поняття «формат», складністю класифікації його до тих чи інших об'єктів авторського права, з законодавчими положеннями, відповідно до яких авторське право захищає форму, а не суть твору».

Ініціаторами заходу виступили видання "ЮРИСТ&ЗАКОН" спільно з Незалежною асоціацією телерадіомовлення і аудиторською компанією «CompassGroup».