05 ГРУД 2013


Нічого не відміняється! Тільки відсувається!

Дорогі друзі!

13 грудня 2013, вже була готова відкрити свої двері виставка комп'ютерних ігор і цифрових технологій «2G Show: games and gadgets 2013».

Нашими учасниками була підготовлена воістину повномасштабна розважальна, конкурсна і, найголовніше, ігрова програми виставки.

Ми зробили все можливе і неможливе від нас, щоб дати цій виставці старт і дати Вам можливість поринуть у світ розваг і позитивних емоцій напередодні Нового 2014!

Але відбулися певні події в нашій країні, які не могли залишити байдужими її громадян. І зараз наша нація, всі її думки, сили, очікування майбутнього сконцентровані на Євромайдані.

У зв'язку з цим, та керуючись побажаннями наших учасників, ми прийняли рішення про перенесення виставки на лютий місяць.

Більш точні дати будуть анонсовані найближчим часом.

Ми вдячні всім, хто відгукнувся з розумінням на дану ситуацію, всім хто вже зареєструвався на участь у виставці, Ви можете бути впевнені, що всі прийняті на себе зобов'язання будуть виконані. Всі флаєра і запрошення, які Ви роздрукували або отримали поштою будуть дійсними і в нові дати проведення заходу. Висловлюємо глибоку вдячність нашим партнерам.

Нічого не відміняється! Тільки відсувається!

Користуючись нагодою, вітаємо всіх з наступаючими Новорічними та Різдвяними святами. Хочемо побажати Вам щастя, удачі, віри в майбутнє, спокійних і веселих свят !

05 ГРУД 2013


Короткий реліз засідання комітету з інтелектуальної власності та рекламного права Асоціації правників України, що відбулось 28 листопада 2013 року

На засіданні обговорювались:

1. Проект Директиви ЄС про управління авторськими та суміжними правами

В липні 2012 року був розроблений проект Директиви, який пішов на громадське обговорення. В липні 2013 року правовим комітетом було прийнято поправки до неї (близько 85), зокрема було змінено збираючі товариства на організації колективного управління.

Слухання щодо прийняття проекту Директиви заплановане на 13 січня 2014 р. і очікується його прийняття. Згідно ст. 50 договору ЄС Директива має пряму дію і обов’язкова до виконання. Тому ухвалення її проекту зобов’яже учасників договору ЄС до її виконання.

Серед вимог, що передбачені в проекті Директиви ЄС до діяльності колективних управлінь є сайт та перелік документів на ньому, що стосуються діяльності колективних управлінь. Колективні управління не можуть бути утворені державою. Головний вид діяльності колективних управлінь – договірні відносини. Окремий розділ проекту Директиви присвячений захисту прав.

2. Проект Закону про колективне управління правами на твори, виконання, фонограми, відеограми

В проекті Закону колективні управління визначені як юридичні особи, що діють в інтересах третіх осіб (творців, споживачів і ). У ньому йдеться про поширення на них антимонопольного законодавства. Акцентується увага на тому, що бездоговірних відносин не повинно бути. Лишається питанням щодо того від чийого імені будуть діяти колективні управління: від свого чи від імені творців.

В проекті Закону передбачається, що засновниками колективних управлінь можуть бути автори, творці. Розглядалось питання щодо розширення кола засновників за рахунок включення до нього видавців. Однак, воно було дискусійним, оскільки були висловлені застереження, щодо маловажливості в такому випадку слова авторів, коли владу візьмуть видавці.

В процесі обговорення дискусійними також виявились питання, щодо фінансової складової колективних управлінь, а саме прибутковості та неприбутковості. У випадку прибутковості колективних управлінь учасниками висувались застереження щодо того, що автори змушені будуть платити не малий відсоток за надання у використання своїх авторських прав. Неприбутковість колективних управлінь в свою чергу викликала настороженість щодо зловживання колективних управлінь правами авторів, щодо їх свавілля і не контрольованості.