01 ЛИП 2013


28 червня у рамках візиту європейського експерта ВОІВ з інтелектуальної власності Рональда Марчанта в Україну відбулася зустріч з представниками держорганів, громадських організацій та патентними повіреними.

Патентно-юридичну компанію IPStyle на зустрічі представляла директор, патентний повірений України Марія Ортинська.
Пан Марчант підготував цикл лекцій для фахівців державної системи правової охорони ІВ, представників центральних органів виконавчої влади, громадськості та ЗМІ. Виступаючи перед аудиторією, експерт окреслив завдання стратегії, специфіку її розробки та механізми впровадження, а також зупинився на оцінці потреб та поточній ситуації у сфері ІВ.
«Над розробкою стратегій в області ІВ я працюю протягом багатьох років. Виходячи з власного досвіду, а я маю чималу практику роботи директором Бюро патентів Великобританії, зауважу, що у питаннях розвитку ІВ обов'язково повинен бути стратегічний підхід - це основна рушійна сила цієї сфери. Розробляючи стратегію, необхідно враховувати, що вона повинна спиратися, в першу чергу, на національну стратегію Уряду, підкріплюватися відповідними угодами сфери ІВ, національним законодавством, а також пам'ятати про ризики і т.д. », - висловився Рональд Марчант.
Керівник компанії IPStyle Марія Ортинська обговорила з експертом проблеми інтелектуального піратства в Україні: «Так, проблема дійсно є і щоб її вирішити необхідно кардинально змінити підходи - донести до свідомості українців важливість дотримання прав на інтелектуальну власність і на державному рівні впроваджувати програми з популяризації вільного програмного забезпечення ».